Foto Lajme

Foto Lajme

Rita fotolajm

Rita Ora po qëndron në Paris për të marrë pjesë në javën e modës 'Haute Couture', ku edhe ka 'vjedhur' të gjithë shfaqjen e 'Chanel'. 27 vjeçarja vërtet ka krijuar stilin e saj të veçantë, të cilin e ka shfaqur edhe në Paris, ku u shfaq e veshur me një minifund që kushton 2.200 euro.  

Plaku fotolajm

Ky është momenti prekës kur një 83-vjeçar Ali Mele, nga Provinca Ordu në rajonin e Detit të Zi të Turqisë, dogji shtëpinë e tij pasi u përpoq të ndizte sobën e tij të drurit me benzinë. Ndërsa gjeti ngushëllim vetëm me macen e tij të cilën e shpëtoi nga rrënojat e shtëpisë.  

New tork fotolajm

New Yorku sot është një nga vendet më të zhvilluara, ku ngrihen kulla nga më të lartat në botë. Por shumë pak njerëz e dinë se vite më parë ky vend ka qenë thjesht tokë bujqësore, ku ngriheshin disa ferma. Muzeu i koleksionit online të Qytetit zbulon këtë me fotografi.  

Rugova fotolajm

Sot bëhen 12 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Në përvjetorin e 12-të të vdekjes së tij po bëhen homazhe te varri në Velani dhe tek familja Rugova, ndërkaq në ora 12:00h në Hotelin “Emerald” do të mbahet edhe një akademi përkujtimore.