Foto Lajme

Foto Lajme

Proteste fotolajm

Kjo ka tubuar 500 persona është organizuar në Shkollën e mesme "Rabelais" në Saint-Brieuc të Francës, për të kundërshtuar dëbimin e një nxënësi shqiptar. Protesta është vendosur para komunës, e cila nuk ka pranuar të prononcohet lidhur me ngjarjen.  

Miss fotolajm

Nebraska Sarah Rose Summers, u shpall fituesja e konkursit të bukurisë Miss SHBA 2018. 23-vjeçarja që përfaqëson Nebraskan, la pas 49 konkurrentet e tjera. Fituesja spikati për bukurinë e saj natyrale dhe lirshmërinë e komunikimit.  

Emina fotolajm

Modelja shqiptare Emina Çunmulaj është bërë nënë për herë të dytë. Ajo të martën ka sjellë në jetë një vajzë të cilës ia ka vënë emrin Mia Soraya. Lajmin e ka bërë të ditur vetë modelja përmes një fotografie të postuar në rrjetin social instagram.  

Iniesta fotolajm

Mesfushori spanjoll, Andres Iniesta, ka konfirmuar se do t'i bashkohet klubit japonez Vissel Kobe. Ai luajti ndeshjen e fundit për Barcelonën kundër Real Sociedadin të dielën. Spanjolli mbylli karrierën te Barça me 674 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat.