Foto Lajme

Foto Lajme

Dua fotolajm

Këngëtarja britanike me prejardhje nga Kosova fitoi "Kaprollin e Artë" në kategorinë "Muzikë ndërkombëtare", me komentin... "Sa i bukur!". Dua ka mahnitur me dukjen e saj teksa ka marrë çmimin më të rëndësishëm mediatik të Gjermanisë.  

Kosova fotolajm

Kosova ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme në udhëtim te Malta në kuadër të Ligës së Kombeve, për ta mbajtur kreun e tabelës në Grupin 3. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 0-5. Golat për Kosovën i shënuan Muriqi, Rashica, Kololli dhe dy gola Avdiaj.  

Krasniqi fotolajm

Haxhi Krasniqi ka arritur të mbrojë titullin e Evropës në kategorinë super të mesme në boksin profesionist (EBU). Në Dessau të Gjermanisë ai mbrojti për herë të parë titullin e kampionit të Evropës ndaj boksierit nga Venezuela Ronny Landaeta në një luftë të vështirë.  

BMW fotolajm

BMW ka lansuar modelin e ri plug-in hibrid 330e që do të dalë në shitje verën e vitit 2019. Sikurse gjenerata e shkuar 330e, modeli i ri ka motor 2.0-litërsh me 182 kuajfuqi të kombinuar me një motor elektrik me 67 kuajfuqi. Kuajfuqitë kombinohen në shifrën 249.