Foto Lajme

Foto Lajme

Madrid fotolajm

Reali i Madridit fitoi një tjetër ndeshje në kampionatin spanjoll kundër Cordobas 2-1. Në këtë takim Cristiano Ronaldo nuk ishte në formën e saj më të mirë. Mesa duket Ronaldo nuk e mbajtën nervat, goditi Eidmar dhe arbitri nuk ngurroi aspak t'i tregonte kartonin e kuq.  

Thaci fotolajm

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga ambasadori i Kosovës në Riad, Rexhep Boja, ka marrë pjesë në ceremoninë e ngushëllimeve për vdekjen e Mbretit Abdullah në Arabinë Saudite, i cili ndërroi jetë ditë më parë.  

Lazio fotolajm

Lazio ka bërë rikthim sensacional në ndeshjen ndaj Milanit, të cilin e mposht me rezultat 3:1 në Olimpico. Shijen e keqe kësaj ndeshje ia lanë kartonët e kuq dhe ngatërresat ndërmjet lojtarëve të dy skuadrave, që çuan ndeshjen në 7 minuta vazhdim.  

Protesta fotolajm

Të thirrur nga Vetëvendosje dhe partitë opozitare, mijëra qytetarë kanë protestuar të shtunën në Prishtinë kundër ministrit për komunitete dhe kthim në Qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jablanoviç, i cili i kishte quajtur "egërsira" protestuesit në Gjakovë.  

background loading