Foto Lajme

Foto Lajme

Vlera fotolajm

Vlera është vajza e vogël një vit e gjysmë, e cila përulet të premten në Prishtinë, para flamurit kombëtar, për të nderuar simbolin kombëtar të shqiptarëve. Rrjetet sociale në të gjitha trojet shqiptare janë ngjyrosur kuq e zi duke kremtuar 28 Nëntorin. (foto:kosovain.eu)  

Rama Fotolajm

Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Ditës së Pavarësisë dhe Festën e Flamurit, përmes një postimi në rrjetet sociale. "Gëzuar të gjithëve festën e Pavarësisë së Shqipërisë", ka thënë Rama në profilin e tij në Facebook.  

28 Nentori fotolajm

Në të gjitha trojet shqiptare të premten po kremtohet Dita e Flamurit dhe 102 vjetori i krijimit të shtetit shqiptar. Kjo datë po shënohet me ceremoni shtetërore në Tiranë, ndërsa në Prishtinë për nderë të kësaj feste po mbahet panairi me produkte shqiptare. (Foto:AFP)  

Thaci fotolajm

Kryeministri në detyrë Hashim Thaçi, nëpërmes një postimi në Facebook i ka uruar të gjithë bashkatdhetarët tanë kudo që jetojnë me rastin e Ditës së Flamurit dhe Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, duke thënë se kjo ngjarje gjithmonë ka qenë frymëzim për liri.  

background loading