Foto Lajme

Foto Lajme

Qemaili fotolajm

Para shtatores së Ismail Qemaili në Prishtinë është vendosur një pllakë, në të cilën është Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë. Vendosjen e kësaj pllake e ka bërë rinia e Partisë Demokratike. Djali i veprimtarit, Ukshin Hoti, Andini, i cili është zëvendëskryetar i rinisë së PDK-së.  

103 peme fotolajm

Pranë Kodrës së Madhe tek varrezat e Dëshmorëve, fëmijët e Tiranës do të mbjellin 103 pemë me rastin e 103-vjetorit të Pavarësisë. Ky veprim vjen si shenjë e ruajtjes të kujtesës së përbashkët, duke nisur kështu hapjen e sezonit të mbjellave nga nisma vullnetare "Mbill pemën tënde".  

Bora fotolajm

Reshjet e borës kanë filluar sot në mëngjes në gjithë Kosovën. Kjo është bora e parë vjeshtore edhe në viset e ulëta. Borë ka rënë dhe po bie edhe në Prishtinë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë celsius kurse maksimalet 1-3 grad.    

Panair fotolajm

Sot ka nisur panairi "Blej Shqip", në qendër të Prishtinës. Të blesh produkte vendore, kjo është ideja e komunarëve të Prishtinës, që festën e flamurit dhe ditës së Pavarësisë së Shqipërisë qytetarët ta shënojnë me produkte shqiptare.

background loading