Foto Lajme

Foto Lajme

bebe rexha fotolajm

Ka nisur numërimi mbrapsht për edicionin e këtij viti të "Isle of MTV". Për ta festuar në mënyrën më të mirë të mundshme, organizatorët kanë ftuar Bebe Rexhën dhe Martin Garrix, për të qenë protagonistët kryesorë, në Maltë, më 9 korrik.  

QKK fotolajm

Qendra Kinematografike e Kosovës ka hapur konkursin për subvencionim të projekteve filmike për këtë vit. Edhe sivjet kategoritë dhe kriteret mbesin të njëjta. Kineastët kanë një muaj kohë t'ia adresojnë Qendër projektet e tyre filmike.  

Barr fotolajm

Prokurori i Përgjithshëm amerikan, William Barr tha se hetimet e Muellerit gjetën të dhëna se Rusia ka tentuar të ndërhyjë në zgjedhjet e vitit 2016 në SHBA, mirëpo nuk është gjetur ndonjë e dhënë se presidenti Trump apo fushata e tij kanë bashkëpunuar me Rusinë.  

Paris fotolajm

Pas një zjarri masiv që shkatërroi pjesërisht katedralen e Parisit Notre Dame, qindra miliona euro janë premtuar për të ndihmuar në rindërtimin e saj. Zjarrfikësit arritën të shpëtonin strukturën kryesore të monumentit mesjetar në Parisin qendror, duke përfshirë dy kullat e kambanave.  

background loading