Foto Lajme

Foto Lajme

Ukrahina

Ukraina, Rusia, SHBA dhe BE  kanë njoftuar se kanë arritur marrëveshje, për të qetësuar krizën në Ukrainë. Pas bisedimeve të së enjtes në Gjenevë, palët kanë bërë thirrje që të gjitha grupet e armatosura ilegale në Ukrainë të shpërbëhen  

Thaci fotolajm

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, bëri homazhe  të premten tek varrezat e dëshmorëve në Prishtinë. Me këtë rast, kryeministri Thaçi tha se sot  po nderojmë dëshmorët e kombit për kryeqytetin, nderojmë dhe vlerësojmë lartë sakrificën e dëshmorëve të lirisë.  

Miriam fotolajm

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria Miriam Cani, ka bërë të ditur që së shpejti do të vijë me një videoklip të ri. Ajo në rrjetet sociale ka shkruar se është duke u përgatitur për xhirimet e klipit të ri 'Bring the rain'. Por këngëtarja ende nuk ka bërë të ditur se kur do ta publikoj këngën.  

Thaqi fotolajm

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe në Kompleksin e varrezave të dëshmorëve dhe martirëve në fshatin Poklek të Drenasit, me rastin e 15 vjetorit të rënies.Masakra e Poklekut është një nga masakrat më të rënda që ka përjetuar populli shqiptar.  

background loading