Foto Lajme

Foto Lajme

Turistet fotolajm

Dy ditë pas vrasjes së turistëve çekë, në një aksion të nisur mbrëmjen e së shtunës, Policia ka arritur të arrestojë 20-vjeçarin Sokol Mjacaj nga rrethi i Shkodrës, rreth orës 16:00 të së dielës, autorin që ekzekutoi me kallashnikov dy turistët brenda veturës së tyre.  

Hillary fotolajm

Kandidatja demokrate në garën presidenciale në SHBA, Hillary Clinton shkeli premtimin e saj në politikën e jashtme, duke thënë se shpreson që vendi i saj të arrijë një marrëveshje "të fortë dhe të verifikueshme" për të frenuar programin bërthamor të Iranit.  

Kili fotolajm

Kombëtarja e Kilit është fituese e Kupës së Amerikës.  Kilianët, të cilët ishin organizator të këtij edicioni të "Copa America"-s në finale arritën të triumfojnë kundër Argjentinës, pas gjuajtjes së penalltive, me rezultat 4:1. Nga Argjentina ka shënuar vetëm Messi.  

Jahjaga fotolajm

Presidentja Atifete Jahjaga përcolli sot finalen e turneut të tenisit "Dielli TEB Open 2015", që u mbajt në Prishtinë, në organizim të klubit të tenisit "Diellix" si dhe të Federatës së tenisit të Kosovës, e cila është pranuar në Federatën Evropiane të Tenisit.  

background loading