Foto Lajme

Foto Lajme

Merdare fotolajm

Pritje deri në gjashtë orë në Merdar. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, kolonat në këtë pikë janë deri në një kilometër e 200 metra në dalje të kësaj pike. Kurse në hyrje deri në 50 metra. Po ashtu kolona janë shkaktuar deri në 500 metra në dalje të Jarinjes.    

Adrola fotolajm

Bukuroshja shqiptare Adrola Dushi, shquhet si një ndër femrat më të bukura nga fusha e modelingut. Krahas angazhimeve që ndjek në këtë fushë, Adrolës së fundmi i është besuar edhe një detyrë tjetër. Ajo do të jetë nikoqire e festivalit "Kënga Magjike 2019".    

India fotolajm

India është përfshirë në përmbytje masive të cilat deri tani kanë marrë jetën e 270 personave si dhe kanë detyruar të evakuohen mbi një milion persona. Autoritet thanë se përmbytjet masive kanë përfshirë 6 shtete si shkak i reshjeve të dendura të shiut që kanë dy javë pa ndalur.

Arian fotolajm

Arian Memeti te Prishtina. Klubet kosovare të basketbollit po vazhdojnë të përforcohen para fillimit të edicionit të ri të. Një ndër më aktivitet e ditëve të sotme është edhe kampioni në fuqi, Prishtina, e cila këtë pritet të paraqitet në Ligën e Kampionëve.

background loading