Foto Lajme

Foto Lajme

Edita Tahiri fotolajm

Edita Tahiri mori pjesë sot në Konferencën përgatitore për shënimin 100 vjetorit të Eparkisë së Kuvendit të Ungrës me ç’ rast u shënua edhe tetëdhjetë vjetori i lindjes së veprimtarit të shquar arbëreshë Antonio Belushit, që u mbajt në Frasnitë të Kalabrisë.

Berat Miftari fotolajm

Berat Miftari e ka realizuar sot emisionin e tij "Metropol" RTK Radio nga karrigia e Kryetarit të Parlamentit. Legjislativi i vendit sot i hapi dyert për qytetarë në kudër të ditës së demokracisë. Berati postoi në profilin e tij në Facebook foto teksa luan rolin e Kryeparlamentarit.  

Shqiperi fotolajm

Sot nis viti i ri mësimor 2014-2015 në të gjitha shkollat e arsimit në Shqipëri. Janë 32 mijë vogëlushë që do të shkojnë sivjet ne klasë të parë, ndërsa në total 540 mijë nxënës që nisin sot shkollën. Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka uruar nxënësit për ditën e parë të shkollës.  

Pasa fotolajm

Papa ka lëshuar një deklaratë "bombë" nga Italia. Ai ka thënë se bota sot ka konflikte të ndezura për shkak të kulisave politike dhe interesave të errëta të grupeve të caktuara dhe se kjo mund të çojë deri në një luftë të Tretë Botërore, me pasoja të paparashikueshme.  

background loading