Foto Lajme

Foto Lajme

Panair fotolajm

Përfaqësuesit e Agjencisë KIESA, e cila vepron në kuadër të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, së bashku me përfaqësuesit e kompanive të ushqimit dhe pijeve nga Kosova, janë duke marrë pjesë në panairin "FOODEX 2015", i cili po mbahet në Tokio të Japonisë.  

Mustafa fotolajm

Gjatë vizitës në kazermën Adem Jashari kryeministri Mustafa, në fjalën e tij në Epopenë e UÇK-së ka thënë se Kosova sot shënon një datë të veçantë të historisë së saj më të re, 5 marsin, ditën e rënies së Heroit të Kosovës, Komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari.  

UCK fotolajm

Sot është 17 vjetori i rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe Familjes Jashari. E për këtë Qeveria e Kosovës, më 5, 6 dhe 7 mars, organizon manifestimin gjithëpopullor në kujtim dhe nderim të Epopesë së UÇK-së dhe gjithë dëshmorëve të rënë për liri.

Rita fotolajm

Rita Ora po cilësohet si gjëja më e mirë që i ka ndodhur "The Voice UK" viteve të fundit. Ajo i ka dhënë një energji tjetër emisionit dhe për këtë oraganizatorët i kanë ofruar kontratë edhe për sezonin e ardhshëm, për të cilën ende nuk dihet ende se a do ta pranojë.  

background loading