Foto Lajme

Foto Lajme

Newborn fotolajm

Deputeti i PSD-së dhe kreatori i "Newbornit", Fisnik Ismaili, ka njoftuar se monumenti NEWBORN në Prishtinë është gati me ngjyra të reja. Në këtë përvjetorë, artistë të shumtë kanë zgjedhur që simbolika të jetë ambienti. Postimi i Ismailit me domethënien e secilës shkronjë.

Rita fotolajm

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka vendosur që të bëjë një turne botëror "Phoenix" në Australi muajin e ardhshëm. Këngëtarja 28-vjeçare ka zgjedhur që të mbajë koncertin për të shpërblyer besnikërinë e fansave të saj australianë.    

Kololli 09

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli shënoi golin e nderit në humbjen që e pësoi skuadra e tij Zurichu nga Napoli me rezultat 3 me 1 në kuadër të Ligës së Evropës. Kololli realizoi golin e vetëm nga penaltia në minutën e 83.  

Real fotolajm

Real Madridi ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafir i Ajaxit për të bërë hap të madh drejt kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. “Mbretërit” fituan 1 me 2, ndërsa të tre golat u shënuan në 30 minutat e fundit të ndeshjes.  

background loading