Foto Lajme

Foto Lajme

Cesar Azpilicueta fotolajm

Cesar Azpilicueta ka nënshkruar kontratë të re pesëvjeçare me Chelsean. Azpilicueta ka luajtur në të tria ndeshjet e këtij sezoni në Ligën Premier, të cilat Chelsea i ka fituar. Ai njëherësh ka siguruar vend në ekipin e përfaqësueses së Spanjës, ndërsa luajti edhe në Kampionatin Botëror.  

Federica fotolajm

Shefja e re e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka thënë se pret që, kushdo që të formojë qeverinë e Kosovës, do të ketë vullnet për të vazhduar dialogun me Beogradin dhe për të zbatuar marrëveshjet e arritura deri më tash.  

Nora fotolajm

Nëpër rrjetet sociale, tashmë po qarkullojnë fotografi nga ceremonia martesore e Norës dhe Robertit. Çifti i njohur i skenës zhvilluan dasmën e tyre në praninë e familjarëve dhe miqve, mes të cilëve janë shumë fytyra të njohura. Nora dukej hyjnore gjatë kësaj nate.  

Rektori fotolajm

Profesori i Matematikës në UP, Ramadan Zejnullahu është zgjedhur Rektor i Universitetit të Prishtinës. Këtë vendim e ka marrë Këshilli Drejtues i UP'së. Me këtë rast, u.d i Rektorit të deritashëm, Anton Berishaj ka dështuar të udhëheq UP'në edhe për dy vitet e ardhshme.  

background loading