Foto Lajme

Foto Lajme

Rama Fotolajm

Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Ditës së Pavarësisë dhe Festën e Flamurit, përmes një postimi në rrjetet sociale. "Gëzuar të gjithëve festën e Pavarësisë së Shqipërisë", ka thënë Rama në profilin e tij në Facebook.  

28 Nentori fotolajm

Në të gjitha trojet shqiptare të premten po kremtohet Dita e Flamurit dhe 102 vjetori i krijimit të shtetit shqiptar. Kjo datë po shënohet me ceremoni shtetërore në Tiranë, ndërsa në Prishtinë për nderë të kësaj feste po mbahet panairi me produkte shqiptare. (Foto:AFP)  

The Hunger Games

Vazhdimi i filmit "The Hunger Games: Mockingjay- Part 1" ka rrëmbyer pozitën e parë të arkave filmike që në javën e parë të debutimit. Pjesa më e re e filmit të bazuar në romanet e shkrimtares Suzanne Collins, ka fituar mbi 12 milionë funte që nga shfaqja e premierës.  

Kuvendi i të Rinjve

Kuvendi i të Rinjve të Kosovës nesër, më 27 nëntor, nga ora 09:00, në Gjimnazin "Arben Braci", në Tiranë, do të promovojë revistën rinore "Hapi Rinor", numrit të veçantë të saj me titull "Një Komb, Një Rini", që bëhet me rastin e përvjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

background loading