Divorcohet reperja amerikane Cardi B

cardi-b

Reperja amerikane Cardi B ka vendosur të divorcohet nga bashkëshorti, Offset, pas tre viteve martese. 27-vjeçarja, e njohur për këngët me tema të fokusuara tek seksi, paratë dhe fuqizimi i femrave, si dhe për stilin e saj lirik, ka paraqitur kërkesën për ndarje në Gjykatën Superiore të Shtetit të Gjeorgjisë. Seanca e parë, sipas Gjykatës është vendosur të mbahet më 4 nëntor. Ndërsa përfaqësuesit ligjorë të artistëve nuk pranuan të bëjnë komente mbi arsyet që e kanë çuar çiftin drejt ndarjes.

Cardi B, emri i vërtetë i të cilës është Belcalis Marlenis Almánzar dhe muzikanti Offset, emri i vërtetë i të cilit është Kiari Kendrell Cephus, u martuan në mënyrë të fshehtë në 2017. Një vit më pas erdhi në jetë vajza e tyre, Kulture. Por martesa e tyre ishte e vështirë, me ndarje dhe thashetheme për tradhti dhe ribashkime.

Divorci i çifit vjen në një moment kur karriera e Cardi B, po njeh rritje të madhe, pas publikimit të këngës së saj “ËAP”, në bashkëpunim me Megan Thee Stallion. Hiti I saj I fundit qendron në krye të listës “Billboard Hot 100” tre javësh.

Një ish-striptiste, Cardi B, ka lindur në Neë York. Ajo hyri në rrjedhën kryesore të muzikës në 2017 me “Bodak Yellow”, dhe hitet pasuese “I Like It” dhe “Bartier Cardi”.

 


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: [email protected]


Për ne