Kosova

Kosova

News from all categories
  • image 16 January 2017 MASHT me koncept të ri të financimit të mësimdhënësve Me rastin e fillimit të gjysëmvjetorit të dytë të vitit shkollor 2016/2017, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami i shoqëruar nga drejtorja e Drejtorisë Komunale të Arsimit në Prishtinë, Arbërie Nagavci, vizituan...
  • image 16 January 2017 Bjarami, fond 100 milonësh për ngritjen e cilësisë në arsim Me rastin e fillimit të gjysmëvjetorit të dytë, në emisionin e mëngjesit në Radio Televizionin e Kosovës (RTK), ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka thënë se prioriteti ministrisë dhe i tij për këtë...
  • image 16 January 2017 Rama: Ushtria serbe hyn në Kosovë vetëm si turistë (Foto) Nuk ka pasur asnjë reagim zyrtar nga ana e tij për ngjarjen që u vlerësua si provokim i fortë i Serbisë ndaj Kosovës, sic ishte nisja e trenit nga Beogradi për Kosovë. Por kryeministri shqiptar Edi Rama nuk i ka shpëtuar 'presionit' të...
  • image 16 January 2017 Walker, hero i gjallë i të vërtetës për Reçakun Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot ish ambasadorin William Walker, i cili luajti rol vendimtar në prezantimin para botës të krimeve të kryera në Kosovë gjatë luftës nga regjimi i Millosheviqit....
  • image 16 January 2017 Drecun: Njësiti ROSU vet i vendosi eksplozivët në hekurudha Zyrtarët serb kanë vazhduar me deklarata provokuese ndaj Kosovës rreth ngjarjeve të fundit që kanë të bëjnë me trenin nacionalist të kthyer mbrapsht
  • image 16 January 2017 Situata në Mitrovicë nën kontrollin e autoriteteve të rendit Situata e sigurisë në Mitrovicë është e qetë dhe nën kontroll të autoriteteve të rendit, pas ngjarjeve të fundit që kanë ndodhur në veri të vendit. Kështu vlerësojnë përgjegjësit e institucioneve të rendit në këtë qytet
  • image 14 April 2015 Prosecution Urges the Law on the Origin of Property Special Prosecutor, Besim Kelmendi, said on Monday that without obligation to reveal the origin of the property, the relevant authorities on fighting the corruption can't carry out their work, reported Kosova in EU.
  • image 14 April 2015 Germany and OSCE Will Strengthen Kosovo Capacities in Combating of Corruption With funding from the German Embassy, Mission Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) in Kosovo, in cooperation with the Prosecution and the Kosovo Police, has launched on Monday the project for effectively combating of corruption...
  • image 15 April 2014 Kurti to Žbogar: EULEX Has Been Unfair and Unprincipled During a meeting with the European Union Special Representative (EUSR), Samuel Žbogar, the Leader of Vetëvendosje, Albin Kurti, has opposed establishment of the Special Court and extension of EULEX mandate in Kosovo, as "EULEX in Kosovo has neither...
  • image 15 April 2014 The Special Court Out of the Agenda by Presidency of Assembly The Presidency of the Assembly put neither the review of EULEX mandate nor the establishment of the Special Court for war crimes, in the agenda, on Monday's meeting, said Kosova in EU correspondent.
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31