Hoti bën homazhe në Prekaz

Hoti-ne-prekaz

Pas homazheve te varri i Ibrahim Rugovës, kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti së bashku me kabinetin qeveritar kanë bërë homazhe edhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Nga afër kryeministri Hoti ka parë gjendjen e Kullës së Jasharajve.

Kryetari i Komunës se Skenderajt i njoftoi në detaje për situatën në këtë kompleks, e cila i ka rezistua kohës.


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: [email protected]


Për ne