Lista e klubeve të Superligës sipas moshës

670BBAEB-9FB3-49FE-BE59-F083BE3ED1DB

Afati kalimtar në Superligë ka marrë fund dhe tani janë kompletuar listat e ekipeve me emrat e futbollistëve.

Ekipin më të ri e ka Trepça’ 89, me moshë mesatare 22.5 vjeç, shkruan Sinjali Sportiv.

Kurse, ekipi me moshën më të vjetër është KF Arbëria me 28.2.

Më poshtë, e gjeni renditjen e plotë të klubeve të Superligës, bazuar në moshën mesatare:

KF Trepça’89 – 22.5
FC Prishtina – 24.0
KF Ballkani – 24.3
FC Llapi – 25.1
KF Feronikeli – 25.5
KF Drenica – 26.0
KF Besa – 26.8
FC Drita – 27.0
SC Gjilani – 27.8
KF Arbëria – 28.2


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: [email protected]


Për ne