Reali fiton dhe përforcohet në pozitën e parë

casemiro

Real Madrid ka shënuar fitore në udhëtim te Espanyol me rezultat 1:0 dhe në këtë mënyrë e ka përvetësuar pozitën e parë, të cilën në javën e kaluar e ndante me Barcelonën, shkruan gazeta Objektiv.

Madrilenët tani i kanë 71 pikë, dy më tepër se rivali i përjetshëm.

Golin e vetëm në ndeshje, por që e pati vlerën e tri pikëve e shënoi Casemiro në minutën e 45-të.

Ndërsa, Espanyol mbetet në pozitën e fundit në tabelë me 24 pikë dhe vetëm me gjasë teorike për të mbijetuar në elitën e futbollit spanjoll.


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: [email protected]


Për ne