Reali lodhet nga Bale, cakton çmimin ”qesharak” për uellsianin

bale-1

Real Madrid është i lodhur nga Gareth Bale dhe dëshiron të shpëtojë nga paga e lartë që merr uellsiani. Në këtë mënyrë madrilenët kanë vendosur ta nxjerrin në shitje, për një çmim të pabesueshëm.

Sipas “Goal”, nëse një klub kërkon shërbimet e Bale duhet të paguajë vetëm 20 milionë euro. Manchester United është ekipi më i interesuar pasi “Djajtë e Kuq” janë gati të heqin dorë nga Sancho. Borussia Dormund nuk bën ulje për talentin anglez dhe kështu Manchster United ka kthyer sytë drejt Bales.


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: [email protected]


Për ne