Skuadra e Dritës sot testohet për COVID-19

drita

FC Drita do të jetë skuadra e radhës që do t’iu nënshtrohet testeve për COVID-19, me skuadrat e Superligës që janë rikthyer në stërvitje, ku po planifikohet rifillimi i sezonit.

Federatës së Futbollit të Kosovës i është dhënë leja për rifillimin e stërvitjeve, teksa të gjitha klubet do të testohen për koronavirus. Një ditë më parë janë testuar futbollistët e Gjilanit, të cilët kanë dalë të gjithë negativ.

Sot, janë duke u testuar ata të Dritës, me Liridon Lecin që ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale.

“Gjithmonë pozitiv, në pritje të testit negativ! #covid-19”, ka shkruar Leci.


Kosova In EU

Kosovain.eu është media online e themeluar në vitin 2009. Qëllimi kryesor ishte dhe mbetet informimi i shpejtë, i paanshëm dhe profesional, si një nga shtyllat kryesore të një shoqërie që aspiron integrimin në familjen evropiane.

Kontakti:

Adresa: Rr. “Shaban Polluzha”, Ndërtesa I, Kati 7, Nr.59, 10000 Prishtinë, Kosovë

Tel: + 383 38 71 77 88

Email: [email protected]


Për ne