Foto Lajme

Foto Lajme

Xhaka Xhaka  fotolajm

Futbollisti shqiptar Granit Xhaka do bëhet baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij Leonita është shtatzënë. Lajmi është konfirmuar nga çifti me anë të postimeve të njëjta në rrjetet sociale. "Mami dhe babi po presin për ty,"-shkruhet në postim.  

Feronikeli Fotolajm

Feronikeli është shpallur kampion i Superligës së Kosovës në futboll për herë të tretë në histori. Skuadra nga Drenasi mposhti minimalisht 1-0 rivalin më të afërt, Prishtinën, për ta fituar titullin me një distancë prej 5 pikësh.  

Turqia fotolajm

Autoritetet e Turqisë kanë urdhëruar arrestimin e 249 zyrtarëve të ministrisë së Jashtme, pas dyshimeve për lidhje me klerikun fetar, Fethullah Gulen, i cili është akuzuar për organizim të tentimeve të dështuara për puç në 2016, transmeton agjencia e lajmeve Reuters.  

Eurosong photonews

Hollanda fitoi festivalin Eurovision 2019, pasi që u përfaqësua nga Duncan Laurence me këngën "Arcade", e cila është një baladë dashuria. Në vendin e dytë u rendit Italia me këngën "Soldi" nga Mahmood, ndërsa në të tretin u rendit Rusia, ndërsa Shqipëria u rendit e 18-ta.  

background loading