Lajmet e ditës së sotme

Lajmet e ditës së sotme

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Prill 2020 Lajçak nesër merr dëtyrën ë rëndësishme për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak pritet që nesër ta marrë pozitën e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe Ballkanin Perëndimor. Ish ministri i Jashtëm i Sllovakisë edhe zyrtarisht me 2 prill do ta ketë këtë post....
  • image 01 Prill 2020 Bora mbulon Kosovën Ndonëse kemi një javë që kemi hyrë në pranverë, në ditën e parë të muajit prill Kosova është mbuluar me borë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe me reshje...
  • image 01 Prill 2020 Thaçi pret sot në takime të ndara Kurtin, Mustafën dhe Veselin Zyra e Presidentit të Kosovës ka konfirmuar se ftesat i janë dërguar të gjitha partive parlamentare për konsultim me presidentin Thaçi për hapat e ardhshëm, pas shkarkimit të Qeverisë Kurti. Sipas Zyrës së Informimit të Presidentit...
  • image 01 Prill 2020 Haradinaj: Është mashtrim, Kurti hoqi taksën, por s’ka vendosur reciprocitet ndaj Serbisë Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti po ia hap dyert ripushtimit...
  • image 01 Prill 2020 Stavileci: Qeveria mashtroi prodhuesit e miellit, ata duhet të përkrahen e jo të dëmtohen Drejtori i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci u ka dalë në mbrojtje prodhuesve të miellit në Kosovë të cilët nuk u mbështetën nga Qeveria në këtë kohë pandemie dhe u dobësuan edhe më shumë me...
  • image 01 Prill 2020 Limon dhe kripë, ja si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t'i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i ka provuar ato. Kura magjike kundër dhimbjeve të forta të kokës apo migrenës nuk ka, megjithatë, ka disa produkte...
  • image 01 Prill 2020 FIFA me plan për ta shpëtuar futbollin Ndërsa pandemia e Koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin. Sipas një burimi pranë konfederatës botërore, ky institucion po studion mundësinë e zbatimit të një Plani Marshall për të ndihmuar...
  • image 01 Prill 2020 Oriola shfaqet si “engjëll” Oriola Marashi po shfrytëzon ditët e karantinës për të publikuar fotosesione të mahnitshme Modelja shqiptare sot e ka publikuar një fotosesion ku shihet se është veshur si një engjëll derisa tregon asetet e saj seksi. "Engjëjt janë...
  • image 01 Prill 2020 Kryeministri grek: Ministrat dhe deputetët të japin gjysmën e pagës për luftën kundër... Kryemistri grek, Kyriakos Mitsotakis u kërkoi anëtarëve të qeverisë dhe deputëve të maxhorancës për të dhënë gjysmën e pages së tyre për të luftuar koronavirusin, gjë që presidentja e re e Republikës greke ka premtuar ta bëjë...
  • image 01 Prill 2020 Me shumicë votash, Qeveria vendos reciprocitetin me Serbinë Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me shumicën e votave në qeveri. "Me vendimin e sotëm janë marrë dy masa thelbësore: Kryesorja është që...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30