Lajmet e ditës së sotme

Lajmet e ditës së sotme

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 20 Gusht 2018 BIK tregon se kur falet namazi i Kurban Bajramit Sipas itinerarit të Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Kurban Bajrami është ditën e martë më 21 gusht. Sivjet namazi i Kurban Bajramit në Kosovë falet në orën 06:25. Manifestimi qendror për territorin e Kosovës, kushtuar festës së...
  • image 20 Gusht 2018 Mësimdhënësit kërcënojnë sërish: Projektligjin ose hyjmë në greva Rruga e vetme përmes së cilës zgjidhen problemet në Kosovë, po mbetet greva. Edhe në shtator të këtij viti, po paralajmërohet një e tillë nga mësimdhënësit. Prej gjithë grevave që u mbajtën në vend, më të shpeshtat ishin ato të...
  • image 20 Gusht 2018 Qeveria nuk i paguan më faturat e energjisë në veri Qeveria e Kosovës nuk do të ndajë më mjete nga buxheti i shtetit për pagesën e faturave të energjisë elektrike për qytetarët e katër komunave në veri të Kosovës. Banorët e katër komunave në veri të Kosovës Leposaviq, Mitrovicë...
  • image 20 Gusht 2018 Myftiu Tërnava: Kurban Bajrami ka rëndësi të madhe për ne Myftiu i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava ka uruar qytetarët me rastin e Bajramit të Vogël. Dita e nesërme e Bajramit, e cila është dita e parë për shënimin e kësaj feste fetare, sipas Tërnavës ka një rëndësi të...
  • image 20 Gusht 2018 Haradinaj: Kosova të kthehet në kontribuuese për sigurinë e vet dhe të rajonit Kosova ka nevojë për Strategji të sigurisë që i përgjigjet një shteti që i merr përgjegjësitë për vete dhe që bëhet kontribuuese e sigurisë në vend dhe rajon. Kështu u shpreh kryeministri i Kosovës i cili mori sot pjesë në takimin...
  • image 20 Gusht 2018 Blerja e pronave nga AKP-ja rrezikon falimentimin financiar të komunave Përfaqësues të Komunave të Kosovës kanë reaguar në lidhje me ndryshimet më të fundit në Projektligjin për dhënien në shfrytëzim dhe këmbimin e pronës së paluajtshme, ku parashihet blerja e pronave shoqërore nën menaxhim të...
  • image 20 Gusht 2018 Kurti : Si po synohet bosnjëzimi i Kosovës Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti, sot në Faceboook ka shkruar se në Kosovë po synohet bosnjëzimi i saj, transmeton Koha.net. Sipas tij, bosnjëzimi po synohet të bëhet nga Thaçi e Vuçiq përmes Asociacionit të Komunave serbe, të cilin...
  • image 20 Gusht 2018 Zbulim i rrallë në hapësirë nga shkencëtarët turq Një grup i fizikanëve të Universitetit Teknik të Lindjes së Mesme (ODTÜ) në Turqi zbuluan një anomali rotacionale (glitch) të madhe në periudhën e rotacionit prej 18 minutash të yllit neutron SXP 1062 në sistemin e tij binar yjor, që...
  • image 20 Gusht 2018 Serbët gjithnjë e më të interesuar për t'u bërë policë të Kosovës Të dhënat e Policisë së Kosovës flasin për një interesim të shtuar të komunitetit serb për t'u bërë pjesë e saj. Analistët serbë në Kosovë thonë se kjo nuk është e rastësishme, kurse Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë,...
  • image 20 Gusht 2018 Interi e nis keq sezonin e ri, mposhtet nga Sassuolo Investimet e mëdha që ka bërë në transferime nuk i kanë mjaftuar Interit që të nisë mirë sezonin e ri në Serie A. Skuadra e Spallettit pësoi humbje në udhëtim te Sassuolo, që fitoi me rezultat prej 1 me 0, transmeton Koha.net. Ishte...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31