Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Janar 2020 Ambasada e Britanisë bën thirrje që sa më shpejtë të kryehen negociatat për qeverinë e re Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë e ka mirëpritur dekretin që sot e bëri presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, raporton Gazeta Express. Përmes një komunikate, nga kjo ambasadë...
  • image 21 Janar 2020 Selmanaj: Kurti është dashur ta shtyjë konstituimin e Kuvendit, do arrinim marrëveshje pas dy... Deputeti i LDK'së, Driton Selmanaj, ka thënë në emision Pressing në T7 se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është nxituar kur kandidoi Glauk Konjufcën për kryetar të Kuvendit. "Kurti është dashur të presë për...
  • image 20 Janar 2020 ‘Der Standard’: Kosova drejt zgjedhjeve nëse s’ka qeveri deri më 24 shkurt Gazeta austriake "Der Standard", i ka kushtuar një artikull situatës politike në Kosovës. Është e paqartë nëse qeveria e re do të formohet pasi Albin Kurti ka 15 ditë për të vendosur, shkruan 'Der Standard', në një artikull dedikuar...
  • image 20 Janar 2020 Nesër mblidhet Kryesia e re e Kuvendit të Kosovës Kryesia e re e Kuvendit të Kosovës, të hënën do të mbajë mbledhjen e parë të saj. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thirrur për të hënën, më 20 janar 2020, mbledhjen e parë të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës të...
  • image 20 Janar 2020 Kërkesa e Mustafës drejtuar Vetëvendosjes Pavarësisht se kanë kaluar më shumë se tre muaj që nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje, e cila ka dalë e para në këto zgjedhje, nuk ka arritur ta bindë Lidhjen Demokratike të Kosovës që të lidhin koalicion. Ofertat e...
  • image 20 Janar 2020 Moti gjatë javës në Kosovë Këtë javë në Kosovë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa...
  • image 19 Janar 2020 Hovi i shtuar i Speciales, tetë ftesa për dy javë Dhomat e Specializuara të Prokurorisë në Hagë e kanë nisur me intensitetin e njëjtë edhe vitin 2020. Fillimviti ka qenë mjaft i zënë për këtë organ ndjekës, që deri më tani kanë dërguar disa ftesa për intervistim në Kosovë. Së...
  • image 19 Janar 2020 Engel: Rruga e Serbisë e mbyllur derisa s’e njeh Kosovën Kongresisti Eliot Engel, kryetar i Komitetit për Çështje të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, i shkroi letër komandantit të Forcave Detare të SHBA-së në Evropë, në lidhje me një intervistë të tijën që...
  • image 19 Janar 2020 Nagavci: Kushtetuta e thotë se Thaçi s'ka rëndësi e ndikim në krijimin e qeverisë Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, i është kundërpërgjigjur edhe njëherë thirrjes së presidentit Hashim Thaçi rreth çështjes së mandatarit. Nagavci, në një postim në facebook...
  • image 18 Janar 2020 Elmi Reçica merr ftesë nga Specialja Në një postim në Facebook, Aliu, që është bashkëvendës i Reçicës, ka thënë se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale për deputetin Reçica, "do të nxjerrë një dhe vetëm një të vërtetë, atë të guximit e dashurisë për...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31