Kosovë

Kosovë

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Shtator 2018 SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në pyetje dialogu Kosovë-Serbi dhe se rasti i të...
  • image 19 Shtator 2018 Gjermania skeptike në lidhje me korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi Gjermania shprehet skeptike rreth idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, i cili u takua sot me ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati theksoi lidhur me...
  • image 19 Shtator 2018 Hoxha i kërkon Çekisë mbështetje për liberalizimin e vizave Gjatë vizitës zyrtare në Republikën e Çekisë, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha është pritur nga Tomáš Pet?í?ek - zëvendësministër në Ministrinë e Punëve të Jashtme çeke, i cili posa është nominuar për Ministër të...
  • image 19 Shtator 2018 Opozita kthehet në Kuvend, kërkon zgjedhje të reja ?Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën, më 20 shtator, të ketë seancë të jashtëzakonshme në orën 14:00. Me kërkesë të opozitës dhe të dy deputetëve të pavarur, në rend dite janë projektligje për ratifikimin...
  • image 19 Shtator 2018 Lekaj: Vitin e ardhshëm autostrada me pagesë Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka deklaruar se shfrytëzimi i autostradës me pagesë ka mundësi të bëhet vitin e ardhshëm, por që ata si Ministri janë duke shikuar fizibilitetin. Ai u shpreh se çmimet do jenë të arsyeshme që nuk e...
  • image 19 Shtator 2018 EULEX-i e nderon Audrius Šenavi?iusin, doganierin e vrarë në veri të Kosovës Në këtë ditë, pesë vite më parë, Audrius Šenavi?ius e humbi jetën e tij deri sa po shërbente si doganier i EULEX-it. Audriusi u vra si pasojë e të shtënave me armë gjatë kohës kur ai me kolegët e tij po shkonin me makinë në pikën...
  • image 19 Shtator 2018 Gratë paguhen më pak se burrat ?Rrëfimi i gruas e cila po diskriminohet dhe keqtrajtohet në vendin e punës. Me shumë vështirësi arrijnë të sigurojnë vendin e punës. Por, diskriminimet ndaj tyre vazhdojnë edhe pasi të punësohen. Pavarësisht kualifikimeve arsimore e...
  • image 19 Shtator 2018 Në QKUK 5 mjekë janë suspenduar pasi nuk respektuan orarin e punës Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka thënë se janë pesë raste kur mjekët janë suspenduar pasi nuk kanë respektuar orarin e punës. Në këtë...
  • image 19 Shtator 2018 Mungesa e numrave bllokon Kuvendin "Lufta" politike mes dy blloqeve të partive në Kuvendin e Kosovës po ndikon që të zvarritet miratimi i ligjeve të rëndësishme për vendin. Deputetë dhe njohës të çështjeve politike konsiderojnë që nëse vazhdon kjo situatë do të...
  • image 19 Shtator 2018 Imri Ahmeti: Vitin e ardhshëm besoj se do t’i përfshijmë në buxhet bursat e studentëve Kryetari komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti në emisionin "Zyra e Ankesave", në RTV Dukagjini ka folur për bursat e studentëve. "Buxhetin aktual që e kemi, nuk e kemi pas të programuar. Kemi pasur një problem me kategorinë e subvencioneve....
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30