Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20100828

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20100828

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 23 Shtator 2019 Slogani i ri i KQZ-së "Trego fuqinë tënde, voto" "Trego fuqinë tënde, voto" është slogani i ri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. KQZ ka miratuar sot ndryshimin e vendimit për miratimin e sloganit për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës. Nazlie Bala tha se Këshilli...
  • image 23 Shtator 2019 Thaçi takohet me Daçiqin e Mogherinin në Nju Jork Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, ka organizuar një darkë pune me përfaqësues nga Ballkani Perëndimor në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. Në...
  • image 23 Shtator 2019 Abbott: Ndryshimet e kufijve do t'i destabilizonin Kosovën dhe rajonin Qeveria e re duhet të jetë stabile dhe e aftë që të çojë përpara dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, ka thënë ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbot në një intervistë për "Kohën Ditore". I pyetur rreth bllokadave në...
  • image 23 Shtator 2019 Thaçi: Qeveritë shkojnë e vijnë, por raportet me SHBA-në nuk cenohen asnjëherë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian nuk do të cenohen asnjëherë. Në një deklaratë për "Zërin e Amerikës", Thaçi ka thënë se pas...
  • image 22 Shtator 2019 21 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci, ishin ndër figurat më emblematike të organizimit dhe luftës për liri në Kosovë, të cilët ranë më 22 shtator të vitit 1998, në një betejë të vështirë e të pabarabartë me forcat serbe, pas një...
  • image 22 Shtator 2019 Kosova rrezikon të mos anëtarësohet në Interpol, MPJ thotë se nuk ishte prioritet Kosova është në prag të një dështimi tjetër për anëtarësim në organizatën ndërkombëtare policore Interpol. Më pak se një muaj nga mbajtja e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit në Kili, Ministria e Jashtme thotë se...
  • image 22 Shtator 2019 Pesë vjetët e humbura me Mogherinin Ishte grua, ishte socialiste dhe këto dukeshin si gjëra të mjaftueshme që në vjeshtën e 2014-s, ministrja e atëhershme e Jashtme e Italisë, me përvojë bukur të paktë, të caktohej përfaqësuese e lartë e BE-së për Politikë të...
  • image 21 Shtator 2019 Ambasadori amerikan, mesazh kandidatëve për deputetë Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka drejtuar një mesazh kandidatëve për deputet që kanë garuar për zgjedhjet e parakohshme që mbahen me 6 tetor. Përmes një shkrimi në Twitter, Kosnett ka thënë se zgjedhjet e lira dhe të...
  • image 21 Shtator 2019 Haradinaj: Qytetari sot u beson produkteve të prodhuara në Kosovë I nominuari për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD dhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar sonte qytetarët e Rogovës së Hasit. Para tyre ai ka folur për rritjen e prodhimit dhe konsumimit të produkteve vendore,...
  • image 21 Shtator 2019 UP hap konkursin për master e doktoratë Është hapur konkursi në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" për pranimin e studentëve në studimet e master-it dhe doktoratës për vitin akademik 2019/20. Në një njoftim drejtuar për media, nga UP u bë e ditur se në studimet...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29