Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180203

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180203

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 19 Gusht 2018 Vazhdon debati për ditëlindjen e Adem Jasharit, Analisti Nexhmedin Spahiu ngjalli diskutime në opinion sa i përket ditëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari. Sipas tij, komandanti legjendar nuk e kishte datë të lindjes 28 nëntorin, por 10 tetorin.
  • image 19 Gusht 2018 Adem Demaçi përkujtohet në Amerikë Shoqata 'Atlantiku', sot organizon tubim përkujtimor për jetën dhe veprën e veprimtarit të madh të çështjes kombëtare, Adem Demaçi. Sipas njoftimit të organizatorëve, tubimi mbahet në njërin nga hotelet në New York, duke filluar nga...
  • image 19 Gusht 2018 Sot mot me diell, vranësira dhe reshje shiu "Do të mbajë mot me diell dhe vranësira te cilat do te sjellin ne disa vende reshje lokale shiu te intensitetit te ulet . Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin...
  • image 19 Gusht 2018 Pritje deri në 6 orë për të dalë nga Kosova Pushimet verore për të gjithë mërgimtarët, tashmë kanë nisur të përfundojnë dhe kthimi i tyre për në shtet ku jetojnë ka bërë që të ketë pritje të gjata në pikë kalimet kufitare. Pritje deri në 6 orë për të dalë nga Kosova...
  • image 18 Gusht 2018 Institucionet thonë se liberalizimin e vizave s'e pengon asnjë proces tjetër politik Ministrja e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha, thotë për Radion Evropa e Lirë se liberalizmin e vizave për qytetarët e Kosovës nuk mund ta pengojë asnjë proces tjetër politik. Sipas saj, liberalizimi i vizave nuk...
  • image 18 Gusht 2018 Kryqi i Kuq i Kosovës me një kërkesë urgjente për banorët e Suharekës Derisa në Suharekë po vazhdon gjendja emergjente pas vërshimeve, Kryqi i Kuq i Kosovës, do të shpërndajë ndihma për banorët, por si kërkesë urgjente ka lëshimin e ndonjë lokali për deponim të ndihmave. Kryqi i Kuq në Kosovë, dega në...
  • image 18 Gusht 2018 Opozita, spektatore e dialogut Rolin e spektatorit është duke e luajtur opozita në procesin e dialogut përfundimtar me Serbinë, në të cilin Kosovën e përfaqëson presidenti Hashim Thaçi edhe pse, për këtë, nuk e ka marrë mandatin në Kuvend. Ajo nuk do të ndërrojë...
  • image 18 Gusht 2018 176 veteranët e Shqipërisë u bënë 3000 Në kohën e luftës në Kosovë ishin identifikuar 176 ushtarë nga Shqipëria, të cilët ishin angazhuar për krijimin e frontit të veriut dhe për hapjen e luftës frontale në kufirin verior të Shqipërisë. Në vitin 2016, nga 176 ushtarë ky...
  • image 17 Gusht 2018 Thaçi flet për përfundimin e dialogut Kosovë-Serbi, thotë se disa opinione rreth kësaj... Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka theksuar se përfundimi i dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përfundoj me njohje reciproke dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB. Këto komente Thaçi i bëri përmes një postimi në Twitter....
  • image 17 Gusht 2018 VV tregon se kush janë shtatë aktivistët e tjerë të arrestuar bashkë me deputeten Bogujevci Lëvizja Vetëvendosje ka realizuar një aksion simbolik para stacionit të Policisë së Kosovës në kryeqytet. Gjatë këtij aksioni janë arrestuar një deputete dhe shtatë aktivistë të saj. Përmes një njoftimi VV ka theksuar se "Asnjë...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31