Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180208

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180208

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Shkurt 2019 NEWBORN-i gati për Pavarësi Deputeti i PSD-së dhe kreatori i "Newbornit", Fisnik Ismaili, ka njoftuar se monumenti NEWBORN në Prishtinë është gati me ngjyra të reja. Në këtë përvjetorë, artistë të shumtë kanë zgjedhur që simbolika të jetë ambienti. Postimi i...
  • image 17 Shkurt 2019 Ushtria e Kosovës sot parakalon për herë të parë Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, sot FSK-ja do të parakalojë për herë të parë si ushtri. Parakalimi bëhet në sheshet kryesore të Prishtinës, duke filluar nga Sheshi "Zahir Pajaziti" deri të Sheshi "Ibrahim Rugova". Ushtria e...
  • image 17 Shkurt 2019 Haradinaj: Përpara kemi sfida, Kosova s'do të bëjë hapa prapa Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në mbledhjen solemne të Qeverisë me rastin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, tha se Pavarësia jeton tek të gjithë qytetarët e Kosovës, pasi secili e ka të kultivuar në këto 11 vite.
  • image 17 Shkurt 2019 11-vjetori i zymtë Kosova feston 11-vjetorin e Pavarësisë në kulmin e përplasjes me superfuqinë dhe mbështetësin kryesor që i priu krijimit të shtetit. Refuzimi i kryeministrit Haradinaj që ta pezullojë taksën ndaj importeve serbe, bëri që Shtetet e...
  • image 16 Shkurt 2019 Kusari - Lila: Përmes taksës, Serbia s'do ta njohë Kosovën Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari - Lila, ka thënë se mënyra se si Qeveria e Kosovës ka vërë taksën ndaj produkteve serbe e boshnjake, ka qenë jo i menduar mirë në kuptimin e...
  • image 16 Shkurt 2019 Haradinaj e Pacolli takojnë kryeministrin e Kroacisë, flasin për dialogun Kosovë-Serbi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, në kuadër të Konferencës së 55-të të Sigurisë e cila po i zhvillon punimet e saj në Munich të Gjermanisë, u takuan me kryeministrin e...
  • image 16 Shkurt 2019 Haradinaj kërkon mbështetjen e Holandës në procesin e liberalizimit të vizave "Holanda i ka dhënë shumë Kosovës në etapat më të rëndësishme historike të Kosovës dhe Kosova është përherë mirënjohëse", kështu tha Kryeministri Haradinaj pas takimit me ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së...
  • image 16 Shkurt 2019 Kurti: Në vend se Thaçi të përmbushë premtimin për korrigjim kufiri me Malin e Zi, nisi... Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar se sot janë mbushur fiks një vit nga marrëveshja Thaçi-Vujanoviq. "Thanë se me atë nënshkrim e garantojnë korrigjimin e kufirit me Malin e Zi dhe do t'i kthejnë ato 8.200 hektarë....
  • image 16 Shkurt 2019 Vdes gazetari Hivzi Krasniqi Mbrëmë pas mesnate portali "Njëshi" dha lajmin se në Prishtinë, në rrethin e vet familjar ka ndërruar jetë doajeni i gazetarisë në Kosovë Hivzi Krasniqi. Thuhet se ai vdiq pas një sëmundjeje të shkurtër. Hivzi kohë më parë kishte...
  • image 16 Shkurt 2019 Moti sot në Kosovë, me vranësira e diell Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales. Në këtë gjendje meteorologjike, sipas institutit, do të mbajë mot me vranësira...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28