Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180220

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180220

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Nëntor 2018 Të martën pritet të votohet për anëtarësimin e Kosovës në Interpol Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar se në agjendën e samitit të Interpolit u konfirmua si pikë e rendit të ditës votimi i Kosovës për anëtarësimin në këtë organizatë. "Fillim i mbarë. U konfirmua...
  • image 18 Nëntor 2018 Kurti: Haradinaj i frikësohet Thaçit, sepse ai ia rrezikon karrigen e kryeministrit Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se dialogimit që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po e bën në Bruksel me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, është i kotë sepse, sipas tij, ai është i vetmuar dhe nuk e ka...
  • image 18 Nëntor 2018 Sot në Kosovë mos i ftohtë dhe me borë Të dielën në disa qytete të Kosovës janë regjistruar reshje të borës gjatë orëve të mbrëmjes. Gjithashtu në Prishtinë, të shtunën pas mesnate ka filluar të bie bora e parë. Meteorologët paralajmërojnë që nesër pjesa e parë e...
  • image 18 Nëntor 2018 Në Kosovë për 24 orë, gjashtë të vdekur në trafik Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10 mijë aksidente, në të cilat mbi 70 persona kanë humbur...
  • image 17 Nëntor 2018 Lufta për liberalizim përball skepticizmit të BE-së Autoritetet e Kosovës, janë duke i shfrytëzuar javët e fundit për të lobuar që çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën të jetë pjesë e agjendës së takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, i cili pritet të...
  • image 17 Nëntor 2018 Kryeministri thotë se s'do të ikë askush nga Kosova pas liberalizimit Kryeministri Haradibnaj thotë se nuk do të dorëzohen deri në krishtlindje për të provuar që liberalizimi i vizave për Kosovën të hyjë në agjendën e Këshillit të Ministrave. Përfshirja në këtë agjendë është halli më i madh i...
  • image 17 Nëntor 2018 Tahirsyla: Nesër pritet të fillojnë reshjet Që nga nesër pritet të fillojnë reshjet e shiut në vendin tonë, ndërsa në vendet kodrinore-malore pritet të ketë edhe reshje të borës gjatë gjithë javës. Kështu tha për KALLXO.com, eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj.
  • image 17 Nëntor 2018 Tërheqja e njohjeve për Kosovën, O’Connell nuk komenton Ditë më parë e pranoi se janë disa shtete që kanë tërhequr njohjet për Kosovën. E të premten ambasadori britanik Ruairi O'Connell nuk dha shumë detaje se kush mund të jetë ato vende dhe pse vepruan kështu.
  • image 17 Nëntor 2018 Detajet e fundit rreth gjendjes shëndetësore të ambasadores turke Vendi është tronditur nga një aksident i ndodhur në orët e pasdites në fshatin Mramor. Nga ky aksident kanë mbetur të vdekur tre persona. Derisa është lënduar edhe ambasadorja e Turqisë, Kivilcim Kiliç, e cila gjendet ende në QKUK për...
  • image 17 Nëntor 2018 Të vdekurit në aksidentin e Mramorit janë nga Gjilani Vendi është tronditur nga një aksident i ndodhur në orët e pasdites në fshatin Mramor. Nga ky aksident kanë mbetur të vdekur tre persona. Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka treguar se të vdekurit janë nga Gjilani. Ai me...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30