Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180508

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180508

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 16 Tetor 2018 Bejtush Gashi shkarkohet; Ekrem Mustafa, ministër i Brendshëm Qeveria e Kosovës ka shkarkuar Bejtush Gashin nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme dhe në vend të tij ka emëruar Ekrem Mustafën, kanë konfirmuar zyrtarët e Aleancës Kosova e Re, subjekt ky brenda koalicionit qeverisës. Sipas tyre,...
  • image 16 Tetor 2018 Refuzohen 103 aplikacione për status të viktimave të dhunës seksuale Komisioni për verifikimin e dhunës seksuale dhe organizatat joqeveritare, po mundohen të garantojnë një proces transparent dhe pa manipulime të dhunës seksuale gjatë luftës, por ky komision, ka gjetur se 103 gra kanë aplikuar në mënyrë...
  • image 16 Tetor 2018 Thaçi e Haradinaj shfaqen të relaksuar, PSD afrohet me koalicionin qeverisës Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, pas përplasjeve të shumta publike mes tyre për çështjen e dialogut me Serbinë, janë shfaqur të relaksuar me njëri-tjetrin në një aktivitet të Akademisë së Shkencave dhe Arteve...
  • image 15 Tetor 2018 Thaçi dhe Vuçiq më 11 nëntor do të takohen në Paris Më 11 nëntor në Paris, mund të ketë një takim mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Mediumi serb, Danas, raporton se, Vuçiq ka pranuar ftesën e Macron për të përcjellë një tubim më 11...
  • image 15 Tetor 2018 Prokuroria do e qartësojë aktakuzën për veteranët Ditë më parë, Gjykata Themelore ia ka kthyer prapa Prokurorisë aktakuzën e ngritur kundër 12 të pandehurve për përpilimin e listëve të veteranëve. Sipas njoftimit të Gjykatës, aktakuza e Prokurorisë nuk është përpiluar konformë...
  • image 15 Tetor 2018 Java fillon me mot të mirë, kryesisht me diell Përderisa brigjet e Evropës perëndimore po goditen nga uragani "Leslie", mbi rajonin tonë vazhdon të mbajë mot stabil, si rrjedhojë e shtrirjes së fushave anticiklonike mbi Evropën lindore. Edhe në ditët në vijim parashihet të mbajë mot...
  • image 14 Tetor 2018 Banorët e luginës ndjehen "të huaj" në Kosovë Kanë shumë kohë që janë shpërngulur nga lugina për në Kosovë, megjithatë ende nuk posedojnë lejeqëndrim, e lëre më nënshtetësi të këtij vendi. Përkundër kësaj, banorët e luginës së Preshevës kanë aplikuar shumë herë me...
  • image 14 Tetor 2018 LDK kërkon aleatë për rrëzimin e qeverisë Haradinaj Lidhja Demokratike e Kosovës paralajmëron se së shpejti do ta procedojë në Kuvend mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Haradinaj. Përfaqësues të këtij subjekti politik, i kanë thënë Radio Kosovës se do të përgatitet edhe teksti i...
  • image 14 Tetor 2018 Kush po zvarrit zbatimin e plotë të kodit telefonik +383 Ekspertë të Telekomunikacionit kërkojnë përgjegjësi nga Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP), nëse shtyhet përsëri afati për zbatimin e plotë të kodit telefonik kosovar +383. Por, zyrtarë të ARKEP thonë...
  • image 13 Tetor 2018 Pacolli: Kosova në Interpol nuk do të thotë kërcënim për askënd Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se Samiti i Organizatës ndërkombëtare të Frankofonisë i mbajtur në Jerevan të Armenisë, rezultoi me ngritjen e statusit të Republikës së Kosovës si vend...
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31