Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180516

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180516

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 23 Janar 2019 Apostolova: Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për ta fituar liberalizimin Apostolova ka thënë se nuk do të ketë më kushte të tjera sa i përket çështjes se liberalizimit të vizave për kosovarët. Tash topi është në oborrin e shteteve anëtare për të marrë vendimin, ka thënë ajo.
  • image 23 Janar 2019 Njohja nga Serbia, kusht për heqjen e taksës Kosova do vazhdojë që të mbajë në fuqi taksën 100 për qind për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnje Hercegovina. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se situata do të mbetet kështu derisa Kosova dhe Serbia të arrijnë...
  • image 22 Janar 2019 Gjykata Kushtetuese nesër pritet të merr vendimin nëse do ketë rivotim në Prishtinë Çështja e të parit të kryeqytetit duket se ende nuk është zgjidhur, të paktën sipas ish kandidatit për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK-së, Arban Abrashi. Ai beson se pretendimet e tij që ka pasur shkelje, do të aprovohen nga...
  • image 22 Janar 2019 Hoxhaj: Siguria e brendshme është prioritet i Qeverisë Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka marrë pjesë sot në takimin përmbyllës të Projektit të dytë të binjakëzimit "Përkrahja e mëtejme e arsimit të sigurisë publike në Kosovë", të mbështetur nga Bashkimi Evropian, që u mbajt në...
  • image 22 Janar 2019 Presidenti Thaçi ia vazhdon mandatin komandantit të FSK-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dekretuar gjeneral-lejtënant, Rrahman Ramën, komandant të Forcës së Sigurisë së Kosovës edhe për një mandat të ri pesëvjeçar. Komandanti Rama u betua të martën se do të vazhdojë t'i...
  • image 22 Janar 2019 Ngujohen mbi 100 minatorë të Trepçës, nuk ka rrezik për jetën e tyre Mbi 100 minatorë të Trepçës kanë mbetur të ngujuar nëpër horizontet e kësaj miniere si pasojë e djegies së trafos kryesore që ndodhet në Parkun e biznesit në Mitrovicë. Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Trepçës, Shyqyri...
  • image 22 Janar 2019 Veseli pas takimit me Kosnett: Vendimet i marrim bashkë me SHBA-në Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj kanë zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një...
  • image 22 Janar 2019 Masivizohen grevat në Kosovë Institucionet publike arsimore dhe një pjesë e personelit mjekësor në Kosovë tashmë janë në javën e dytë të grevës me kërkesën për rritje të pagave. Grevës së mësimdhënësve gjatë ditës së djeshme i është bashkangjitur edhe...
  • image 22 Janar 2019 Taksa ndaj Serbisë, Veseli e Haradinaj takojnë sot ambasadorin amerikan në Kosovë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, dhe kryeministri Ramush Haradinaj do të takohen sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës...
  • image 22 Janar 2019 Dialogu i Thaçit në 9 pika dhe 9 faqe Një dokument informues prej nëntë faqeve është krejt çka ka ofruar presidenti Hashim Thaçi për Delegacionin shtetëror në dialog me Serbinë. Nga katër raunde të takimeve në kuadër të dialogut për normalizim të marrëdhënieve...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31