Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180519

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20180519

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 24 Maj 2018 Gjermania, përkrahëse e madhe e Kosovës Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim, deputetin e Bundestagut gjerman, z. Manuel Sarrazin me bashkëpunëtorë dhe me këtë rastsfidat e procesit integrues, me theks të veçantë, zbatimi i MSA-së, Agjendën Evropiane...
  • image 24 Maj 2018 QKSS me udhëzues për raportimin e ekstremizmit Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë, ka publikuar udhëzuesin "Ekstremizmi i dhunshëm dhe mediat", i cili mund t'iu shërbejë mediave dhe gazetarëve për të kuptuar me shumë rreth termeve që organizatat terroriste përdorin për të...
  • image 24 Maj 2018 Familja Rugova në Zyrën e Thaçit, u dorëzohet medalja presidenciale për Ibrahim Rugovën Presidenti I Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, para pak çasteve e ka dekoruar me medaljen presidenciale familjen e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugovës. Dekorimi është bërë në zyrën e presidentit Thaçi. Medalja Presidenciale...
  • image 24 Maj 2018 Aksioni “Ta Pastrojmë Kosovën” nis me Erenikun Let's Do It Kosova do të organizojë aksion për pastrimin e lumit Erenik, përkatësisht tek vendi ku bëhen bashkë lumi Krena dhe Ereniku. "Aksioni do të organizohet të shtunën, më 26 maj, duke filluar nga ora 11:00, ku do të marrin pjesë...
  • image 24 Maj 2018 Akti makabër i babait në Kamenicë: Pasi mbyti djalin 14 vjeç, rrahu keq edhe vajzën Në orët e para të ditës së enjte, në fshatin Karaçevë e Poshtme, në Kamenicë, një 14-vjeçar vdiq pasi u rrah shumë nga babai i tij, e krejt kjo për shkak se ai ia kishte marrë 1 mijë euro dhe i kishte harxhuar ato. Mirëpo, akti...
  • image 24 Maj 2018 Qeveria dërgon në Kuvend Strategjinë Kundër Korrupsionit Qeveria e Republikës së Kosovës ka dërguar në Kuvendin e Kosovës, përkatësisht në Komisionin për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit Strategjinë shtetërore kundër...
  • image 24 Maj 2018 Thaçi dhe Papadopoulou flasin për përfundimin e misionit të EULEX-it Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. "Presidenti Thaçi dhe shefja e EULEX-it në Kosovë kanë konstatuar se...
  • image 24 Maj 2018 Të rejat e fundit për vrasjen e Art Kurtit Sipas raportit të autopsisë së Institutit të Mjekësisë Ligjore, i cili të mërkurën i është dorëzuar Prokurorisë Themelore në Gjakovë, gjurmët e barutit janë gjetur në dorën e djathtë të 23-vjeçarit, Art Kurti, anë kjo në të...
  • image 24 Maj 2018 Qeveria: AKS do të formohet sipas aktgjykimit të kushtetueses Presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka deklaruar se kusht për të vazhduar dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Por, një deklaratë e tillë, siç duket nuk është duke e shqetësuar aspak...
  • image 24 Maj 2018 Kryeministri Haradinaj bën homazhe në Gllogjan Kryeministri Ramush Haradinaj sot do të bëjë homazhe në Gllogjan. Homazhet bëhen me rastin e shënimit të 24 Majit, Ditës së Batalionit Gardist dhe rënies së Dëshmorëve të Kombit, të Batalionit Gardist "Shkëlzen Haradinaj" të Zonës...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31