Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190807

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190807

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 21 Tetor 2019 Kryeministri Shinzo Abe përmend hapjen e ambasadës japoneze në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot me Kryeministrin e Japonisë. Në komunikatën e dërguar nga presidenca, thuhet se kryeministri japonez e ka përmendur hapjen e ambasadës së Japonisë në Kosovë, shkruan Gazeta Express....
  • image 21 Tetor 2019 Këto do të jenë temperaturat 5 ditët në vijim Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situata meteorologjike në vendin tonë vazhdon të mbetet stabile, si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferike. Në disa territore, si pasojë e radiacionit, parashihet të ketë...
  • image 21 Tetor 2019 Mbi gjysma e vendvotimeve janë rinumëruar Janë rinumëruar mbi gjysma e vendvotimeve për të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të cilat kishte vendosur ditë më parë. Këtë e ka konfirmuar Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së. Elezi tha se janë rinumëruar 310 vendvotime.
  • image 21 Tetor 2019 Kurti thotë se për një muaj arrihet marrëveshja për qeverisje me LDK-në Vetëvendosja majtiste e Albin Kurtit doli fituese e zgjedhjeve të parakohshme muajin e kaluar në Kosovë. I dënuar me 18 muaj nga policia serbe gjatë kohës kur konflikti me Kosovën ishte në pikën më të lartë më 1999, Kurti, 44 vjeç, e...
  • image 21 Tetor 2019 Rreziku për një ngërç tjetër politik Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që së paku pas 15 ditëve t'i certifikojë rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit. Por, sipas analistëve, nëse nuk do të ketë një dakordim të shpejtë mes LVV-së e LDK-së pas certifikimit të rezultateve...
  • image 21 Tetor 2019 Kështu ndodhi aksidenti ku u përfshi mbrëmë Albin Kurti Eskortës që po e shoqëronte mbrëmë Albin Kurtin i ka prerë rrugën një makinë që vinte nga rrugët dytësore, e cila ecte me shpejtësi të ulët. Sipas raportimeve të mediave në Shqipërisë tre automjetet e tjera kanë frenuar në kohë,...
  • image 21 Tetor 2019 Dy javë pas votimit, zgjedhjet ende nuk janë kryer Dy javë prej se qytetarët votuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, procesi ende mbetet i papërfunduar për shkak të zvarritjes së shkaktuar nga rinumërimi i disa vendvotimeve, i cili ende nuk ka përfunduar. Veç kësaj, nuk janë...
  • image 20 Tetor 2019 Lushtaku do t'i kërkojë llogari Veselit për humbjen në zgjedhje Kryetari i Degës së PDK'së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka thënë se i qëndron prapa deklaratave që i kishte dhënë më herët se nëse s'fiton PDK dikush duhet dhënë përgjegjësi. Në një bisedë për Express, Lushtaku ka thënë se do...
  • image 20 Tetor 2019 Në Kosovë ka mungesë në numër dhe cilësi të kuadrove akademike Universitetet publike dhe kolegjet private në Kosovë kanë mungesë të kuadrove akademike si numër, por edhe si cilësi thonë përfaqësues të organizatave që merren me arsim dhe ekspertë të arsimit. Të dhënat e Agjencisë së Statistikave...
  • image 20 Tetor 2019 Thaçi merr pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është nisur sot për në Japoni, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit Naruhito, të martën, më 22 tetor. Në ceremoninë zyrtare do të marrin pjesë 2600...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31