Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191103

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191103

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Shkurt 2020 Konstituohet Komisioni për Integrim Evropian, deputetët tregojnë prioritetet Në Kuvendin e Kosovës është bërë konstituimi i Komisionit për Integrim Evropian, njëherit komisioni i parë i legjislaturës së shtatë. Kryetari i Komisionit për Integrim Evropian, Armend Zemaj, deklaroi se prioritet i komisionit do të...
  • image 18 Shkurt 2020 Presioni amerikan, këto ditë takohen Kurti e Mustafa për të vendosur rreth taksës e... Si përfaqësuese e koalicionit qeverisës, Vjosa Osmani ka folur sot për tarifën e vendosur nga qeveria e kaluar dhe zëvendësimin e kësaj mase me reciprocitet, raporton Gazeta Express. Pas mbledhjes së kryesisë, Osmani thotë se për hapat e...
  • image 18 Shkurt 2020 Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, me shefat e Grupeve Parlamentare. Në këtë mbledhja do të shqyrtohen: Propozimi për formimin e grupeve të miqësisë dhe Propozimi i anëtarëve në delegacione për përfaqësim të Kuvendit në...
  • image 18 Shkurt 2020 Kurti e priti në takim ambasadorin e Zvicrës Kryeministri Abin Kurti ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet. Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje nga ky takim. Sot gjatë ditës, kryeministri ka të planifikuar edhe një takim me kryetarin e Aleancës...
  • image 18 Shkurt 2020 Të rinjtë nga Kosova shkojnë në Harvard Një grup studentësh nga Fakulteti Juridik i Universitetit të Prishtinës po marrin pjesë në programin "Model United Nations" në Universitetin e Harvardit në Boston. Bashkë me qindra studentë të tjerë nga e gjithë bota, ata simulojnë...
  • image 18 Shkurt 2020 Meta kundër minishengenit, vlerëson paraqitjen e Kurtit në Munih Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka vlerësuar paraqitjen e kryeministrit të ri të Kosovës në Munih. I pari i Shqipërisë dyshon në suksesin e minishengenit, të cilin Kurti e kundërshton, derisa thekson se beson në suksesin e qeverisë...
  • image 18 Shkurt 2020 Nagavci: Shtrëngimet e duarve s’janë pajtim për gjithçka e me këdo Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka uruar festën e Pavarësisë së Kosovës. Ajo ka thënë se në ditë si kjo ka gëzim, por ka edhe dhimbje dhe mall për ata që nuk jetojnë më,...
  • image 18 Shkurt 2020 Daniel Serwer vlerëson arritjet e Kosovës në 12 vjet Profesori i universitetit "Johns Hopkins", Daniel Serwer, ka thënë se pak shtete kanë arritur më shumë se sa Kosova për 12 vite ekzistencë. Analisti amerikan në një intervistë për "Zërin e Amerikës" në gjuhën serbe, të dhënë të...
  • image 17 Shkurt 2020 Kurti: Ne nuk do t'iu shmangemi vështirësive por t'iu bëjmë ballë atyre Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një video-mesazhi ka uruar qytetarët e Kosovës për 12-vjetorin e Pavarësisë. Ai ka thënë se sot Kosova është një hap para popullit të vet, duke shtuar se ajo nuk është në ditët e saj më...
  • image 17 Shkurt 2020 Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit me 3 pika të rendit të ditës Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër me fillim nga ora 11:00 për të shqyrtuar 3 pika të rendit të ditës. Pika e parë do të jetë "Propozimi për formimin e grupeve të miqësisë", e dyta "Propozimi i anëtarëve në...
H M M E P S D
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29