Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191128

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191128

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 18 Nëntor 2019 Hamza pret drejtorin menaxhues për ekonomi, politikë dhe qeverisje të BERZH-it Ministri në detyrë i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim drejtorin menaxhues për ekonomi, politikë dhe qeverisje në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim Mattia Romani, me të cilin është diskutuar për bashkëpunimin që...
  • image 18 Nëntor 2019 Mustafa takon ambasadorin Kosnett, bisedojnë për takimet LDK-VV Kryetari Isa Mustafa së bashku me nënkryetarët e LDK-së takuan sot Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett. Sipas njoftimit për media, gjatë takimit, Mustafa njoftoi Ambasadorin Kosnett lidhur me rrjedhën e...
  • image 18 Nëntor 2019 Thaçi merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot merr pjesë në konferencën "Feja si instrument i paqes", të organizuar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit të SHBA-së në...
  • image 18 Nëntor 2019 Reforma zgjedhore ndalon abuzimin me procesin zgjedhor Subjekteve politike po u mungon vullneti për ta finalizuar reformën zgjedhore, e cila është nisur tetë vjet më parë. Kështu vlerësojnë njohësit e çështjeve politike, të cilët theksojnë se me legjislacionin në fuqi partitë kanë më...
  • image 18 Nëntor 2019 O’Connell rikthehet në Prishtinë, me fanellë të Kosovës flet pas ndeshjes me Anglinë Ish-ambasadori britanik në Kosovë Ruari O'Connell ishte i pranishëm në ndeshjen Kosovë - Angli. Ai tha për Indeksonline se Kosova jo vetëm në këtë takim, por në tërë kampanjën eliminatore ka bërë paraqitje të mira, por janë shumë...
  • image 18 Nëntor 2019 AKR-ja nuk e përjashton mundësinë e një koalicioni me VV-në Ndonëse ende nuk është certifikuar rezultati i zgjedhjeve, AKR-ja, e cila ishte në koalicion me Nismën Socialdemokrate dhe me PD-në dhe të cilët, me përjashtimin e votave të ardhura nga Serbia e kanë kaluar pragun, nuk e ka përjashtuar...
  • image 17 Nëntor 2019 Bie numri i fëmijëve të braktisur në Kosovë Numri i fëmijëve të braktisur çdo vit po shkon duke u zvogëluar. Në vitin 2018, 28 raste dhe nga janari deri në shtator të këtij viti janë evidentuar 22 raste. Sipas të dhënave që posedon Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, del...
  • image 17 Nëntor 2019 "Riintegrimi dhe rehabilitimi i të kthyerve nga Siria, sfidë për institucionet" Ndonëse disa muaj më parë, shteti i Kosovës kishte kthyer mbi 110 persona nga zonat e konfliktit në Siri, një numër i konsiderueshëm ende gjenden atje. Rreth 100 persona nga Kosova, aktualisht gjenden në zonën e konfliktit në Siri dhe...
  • image 17 Nëntor 2019 Rinumërohen 464 vendvotime Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar procesi i rinumërimit. Deri më tani, janë rinumëruar 464 vendvotime derisa në proces të rinumërimit janë edhe 33 vendvotime, raporton KTV. Numri i përgjithshëm i vendvotimeve...
  • image 17 Nëntor 2019 Nis peticioni kundër rritjes së çmimit për sigurimin e veturave Ka nisur një peticion online kundër vendimit të Bankës Qendrore të Kosovës që të rritet çmimi për sigurimin e automjeteve. Në peticionin e nisur tregohet se rritja e këtij çmimi është më shumë se 26 për qind. "Ky peticion bëhet...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30