Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191220

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20191220

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 29 Janar 2020 Negociatat në prag të dështimit Në prag të dështimit janë negociatat për arritjen e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Palët nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e ngurta as pas takimit, që u konsiderua vendimtar, dhe i cili u mbajt me prezencën e...
  • image 29 Janar 2020 Kush është polici që vdiq mbrëmë Polici Sami Thaçi i cili u vra mbrëmë gjatë bastisjes së një aksioni anti Drogë në Zhurë të Prizrenit, ishte një nga pjesëtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ku në moshën 16 vjeçare ishte pjesë e grupeve çlirimtare...
  • image 29 Janar 2020 Si po i qaset Kosova të kthyerve nga Siria dhe Iraku Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) sot prezanton raportin hulumtues "Përmbledhje e qasjes së Kosovës në deradikalizimin dhe ri-integrimin e qytetarëve të kthyer nga zonat e luftës në Siri dhe Irak". Ky hulumtim është...
  • image 28 Janar 2020 Zyra e BE’së: Apostolova s’ka marrë ftesë për takim me VV’në e LDK’në Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka thënë se nuk kanë marrë ftesë për takim me krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës. "Në parim, ambasadorja Apostolova takon të gjithë liderët politikë nëse e...
  • image 28 Janar 2020 Në orën 17:00, Vetëvendosje dhe LDK takohen nën prezencën e përfaqësuesve të Quintit dhe... Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, sot pasdite do të kenë edhe një tentim për të arritur marrëveshje për koalicion. Burime brenda LDK-së i kanë thënë portalit Koha.net se takimi do të mbahet në orën 17:00. "Ishte kërkesa e VV-së që...
  • image 28 Janar 2020 Mbi 5 mijë persona vjet lanë shtetësinë e Kosovës Heqja dorë nga nënshtetësia e Kosovës ka shënuar shifra të mëdha në vitet e fundit. 5394 qytetarë kosovarë kanë hequr dorë nga nënshtetësia, sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës...
  • image 28 Janar 2020 Grenell: Takimi Kosovë-Serbi për hekurudhat shkoi shumë mirë, biseduam edhe për çështje tjera I dërguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se bisedimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit kanë shkuar mirë dhe i falënderoi ekspertët e të dyja palëve që...
  • image 28 Janar 2020 Pajtimi i vetëm, përfshirja e QUINT-it Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. I radhës do të mbahet të martën, por me prezencën edhe të ambasadorëve të QUINT-it dhe me shefen e Misionit të BE-së në...
  • image 27 Janar 2020 Mundësitë e arritjes së koalicionit, përtej ultimatumeve Ndonëse ishin zotuar se nuk do t'ia falin dakikun Lëvizjes Vetëvendosje pas ditës së diel, Lidhja Demokratike e Kosovës u step edhe një herë nga ultimatumi, që ia kishte vënë LVV-së për ta shqyrtuar ose për ta pranuar ofertën e tyre...
  • image 27 Janar 2020 Kurti: Holokausti duhet kujtuar përjetë, në Izrael e në gjithë botën "Mbase ngjashmëritë në përvoja të dhimbshme historike bënë që para 8 dekadash shqiptarët të ruanin aq sa mundeshin hebrenjtë që jetonin me ta, e të tjerët që përpiqeshin t'i iknin tërbimit nazist. Mbrojtja e viktimave nuk u bë për...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31