Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190508

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190508

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Dhjetor 2019 Deputetë nga LDK e LVV optimistë se marrëveshja për Qeverinë arrihet këtë javë Sot ka nisur regjistrimi i deputetëve të rinj të legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Gjatë ditës deputetë të LDK-së e LVV-së, kanë pasur mundësi që të regjistrohen si deputet pranë administratës së Kuvendit, e të...
  • image 09 Dhjetor 2019 Veseli niset për në Hagë, nuk tregon në çfarë cilësie Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka folur para gazetarëve para nisjes për në Hagë ku do të merret në pyetje nga hetuesit e Gjykatës Speciale, raporton Gazeta Express. Veseli nuk ka bërë të ditur se në çfarë cilësie është ftuar nga Haga,...
  • image 09 Dhjetor 2019 Një javë pa takim Kurti – Mustafa, s’ka vendim për postin e presidentit As sot nuk është paraparë që të mbahet takim në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës të Lidhjes Demokratike të Kosovës për të vendosur për koalicionin, kanë bërë të ditur për Gazetën Express...
  • image 09 Dhjetor 2019 Liberalizimi i vizave as afër realizimit Janë dy tema rreth të cilave përqendrohet më së shumti vëmendja e BE'së kur bëhet fjalë për Ballkanin Perëndimor. E para është përpjekja për të arritur kompromisin që të vendoset rreth hapjes së negociatave të anëtarësimit me...
  • image 09 Dhjetor 2019 Kuvendi duhet të konstituohet brenda 30 ditësh nga shpallja e rezultateve Sipas Kushtetutës së Kosovës, Kuvendi duhet të konstituohet brenda 30 ditësh nga shpallja e rezultateve. Ndërkaq, VV'së dhe LDK'së ende nuk kanë arritur koalicion. Ndonëse kanë përafruar programet e tyre sa i përket synimeve, LDK dhe VV...
  • image 08 Dhjetor 2019 Instituti i Shëndetësisë Publike thotë se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë apel të gjithë prindërve që t'i vaksinojnë të gjithë fëmijët sipas kalendarit të rregullt që të mbrohen nga sëmundjet ngjitëse. Instituti po ashtu iu ka bërë apel...
  • image 08 Dhjetor 2019 Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht të urrejtjes, përçarjes...
  • image 08 Dhjetor 2019 Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë E diela pritet që të jetë e qetë sa i përket ngjarjeve të ditës që do të zhvillohen sot në vendin tonë. Në vazhdim gjeni ngjarjet/aktivitetet të cilat janë paraparë që të mbahen sot
  • image 08 Dhjetor 2019 Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës, vendi do të shkojë në zgjedhje....
  • image 07 Dhjetor 2019 Qytetarët kërkojnë formimin e institucioneve të reja Qytetarët e Kosovës kërkojnë formimin sa më të shpejtë të institucioneve të reja të shtetit, meqë sipas tyre, mungesa e institucioneve shënohet me pengesa në zhvillimin e vendit. Gjithashtu, qytetarët janë shprehur se vonimi i formimit...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29