Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190508

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190508

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 17 Gusht 2019 Mustafa: Bulliqi dhe Haradinaj ia kanë borxh Kosovës kthimin e kufirit në Zhleb e Çakorr Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka komentuar aderimin e ish-deputetit Shpejtim Bulliqi nga partia e tij në Vetëvendosje. Mustafa një intervistë për Ekonomia Online, ka thënë se vendimi i tij për të kaluar në...
  • image 17 Gusht 2019 Edhe Gjermania reagon për "Ftyrën", postet publike shihen si dhuratë Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, i është bashkuar kritikës në lidhje me situatën në Agjencinë Kosovare për Krahasim dhe Verefikim të Pronës. Duke shpërndarë reagimin e Ambasadës së SHBA-së, përmes së cilës...
  • image 16 Gusht 2019 Injorimi i Quintit Kërkesa e Perëndimit për eliminimin e pengesave në dialog nuk ia ka ndryshuar qëndrimet lidershipit në Kosovë dhe atij në Serbi. Nëpërmjet një deklarate të përbashkët, Quinti, të cilin e përbëjnë Shtetet e Bashkuara, Gjermania,...
  • image 16 Gusht 2019 Moti sot në Kosovë Fusha të presionit të lartë nga Mesdheu kanë filluar të shtrihen mbi rajon, ku sot e gjatë ditëve në vijim do të favorizojnë mot më stabil me kthjellime dhe me diell. Ndërkohë masat e freskëta ajrore që kanë depërtuar edhe mbi vendin...
  • image 16 Gusht 2019 Zgjedhjet e parakohshme, e vetmja alternativë kushtetuese Presidenti Hashim Thaçi ka shterur mundësinë për caktimin e një mandatari tjetër për ta formuar Qeverinë, ka thënë të enjten Enver Hasani, ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese dhe profesor i së drejtës dhe marrëdhënieve ndërkombëtare....
  • image 15 Gusht 2019 Thaçi kujton Arbën Xhaferin: Mbetet njëri nga idhtarët dhe formësuesit më të mëdhenj të... Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar intelektualin Arbën Xhaferi në shtatë vjetorin e vdekjes. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar Arben Xhaferi do të mbetet njëri nga idhtarët dhe formësuesit më...
  • image 15 Gusht 2019 Pritje deri në gjashtë orë në Merdare, kolonat mbi një kilometër Për të dalë nga Kosova nga pika kufitare Merdare, mërgimtarët janë duke pritur deri në gjashtë orë. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, kolonat në këtë pikë janë deri në një kilometër e 200 metra në dalje të kësaj...
  • image 15 Gusht 2019 Qëndrimi i Quintit i dha shpresë rifillimit të dialogut Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Blerim Reka, e ka përshëndetur deklaratën e përbashkët e vendeve të Quintit, në të cilën kërkohet që Kosova ta heqë taksën dhe Serbia ta ndalë ofensivën diplomatike ndaj Kosovës në...
  • image 14 Gusht 2019 Bashkatdhetarët lënë Kosovën, kolona të gjata dhe pritje deri në tri orë në dalje të pikë... Bashkatdhetarët të cilët ishin në Kosovë tani më kanë përfunduar pushimet dhe janë duke u kthyer në vendet e Evropës, aty ku jetojnë. Kjo ka bërë që në pikat kufitare të Kosovës të shkaktohen kolona në dalje për shkak të fluksit...
  • image 14 Gusht 2019 Thaçi kujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt shpalljes...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31