Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Gusht 2019 Kosova në proces të lobimit për anëtarësim në INTERPOL Gjendja aktuale politike në vend, nuk është pengesë për realizimin e agjendës së institucioneve të Kosovës për anëtarësim në INTERPOL. Astrit Zemaj, sekretar koordinues në Ministrinë e Punëve të jashtme në kuadër të grupit punues...
  • image 25 Gusht 2019 Mot i ndryshueshëm sot në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat pas dite parashihen që vende-vende të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas njoftimit, temperaturat minimale...
  • image 25 Gusht 2019 Rritet numri i turistëve, më së shumti vizitorë në Prizren Përkundër temperaturave të larta, qyteti i Prizrenit vazhdon të jetë njëri prej qyteteve më të vizituara të Kosovës. Objektet e kulturës, ushqimi, kalaja dhe festivali i DokuFest-it janë vetëm disa nga arsyet që turistë nga vende të...
  • image 25 Gusht 2019 Rikthehen radhët në Merdare, mbi 8 orë pritje për të dalë nga Kosova Fluksi i mjeteve dhe qytetarëve për të dalë nga Kosova është rikthyer në disa pikë kalime kufitare të vendit. Në Merdare kolona e mjeteve për të dalë nga Kosova është 1.7 kilometra e gjatë, ndërsa pritjet shkojnë mbi tetë orë....
  • image 25 Gusht 2019 Arifaj: Qeveria të formohet sa më shpejt, s'duhet të ketë vonesa në dialog Partitë politike në Kosovë duhet ta formojnë shpejtë Qeverinë në mënyrë që mos të ketë vonesa për aspiratat e Kosovës për hyrjen në BE e NATO. Kështu ka thënë këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, në një...
  • image 24 Gusht 2019 Tahiri: Radoiçiqi, i dyshuari kryesor për vrasjen e Ivanoviqit Milan Radoiçiq, nënkryetar i Listës Serbe, është shënuar si i dyshuari kryesor për vrasjen e liderit të Iniciativës qytetare "Liria, Demokracia dhe Drejtësia", Oliver Ivanoviq, dhe dosja e tij është kompletuar, dhe proceduar organeve...
  • image 24 Gusht 2019 Osmani: Vendimi për kandidaturën e LDK-së për Kryeministër në ditët në vijim Anëtarja e Kryesisë së LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se në ditët në vijim do të vendoset se kush do të jetë kandidat për Kryeministër. Ka thënë se LDK do të merr vendim shumë shpejt për këtë temë. "Ende nuk kanë përfunduar...
  • image 24 Gusht 2019 Mustafa për koalicionin me Vetëvendosjen: Qëndrimi ynë është i prerë, nuk heqim dorë nga... Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Mustafa para mediave, ka thënë se në mbledhje nuk është biseduar për koalicione parazgjedhore. Megjithatë,...
  • image 24 Gusht 2019 Zyrtarizohen dy kandidatura kryeministrash Subjektet politike të premten u kanë dhënë intensitet veprimeve në funksion të hyrjes sa më të fortë në zgjedhjet e parakohshme nacionale, që më së largu do të mbahen më 6 tetor. Janë zyrtarizuar dy kandidatura kryeministrash, është...
  • image 24 Gusht 2019 Këta janë 31 anëtarët e Kryesisë së LDK-së Në mbledhjen e sotëm të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së është zgjedhur Kryesia e re e cila do të ketë në përbërje 31 anëtarë, ku nëntë prej tyre janë gra. Në mënyrë automatike edhe Isa Mustafa si kryetar i partisë është...
H M M E P S D
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31