Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190511

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 04 Qershor 2011 Kosova mund të hapë tema që Serbia nuk do t'i mbyllë kurrë Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka deklaruar se nëse Serbia vazhdon të promovojë idetë për ndarjen e Kosovës, Kosova do të hapë tema që Serbia nuk do t'i mbyllë asnjëherë dhe për të cilat edhe...
  • image 04 Qershor 2011 Kosova me regjim vizash Rusët dhe kinezët janë në mesin e popujve që, pa u pajisur me viza, nuk do të mund të hyjnë në Kosovë. Kjo politikë, që do të aplikohet nga Prishtina zyrtar për vendet e këtyre popujve nuk është për shkak të mosnjohjes së...
  • image 03 Qershor 2011 Tadiq: Ta ndajmë Kosovën me Shqipërinë “Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë është një nga zgjidhjet e mundshme për t'i dhënë fund konfliktit në Ballkan, me kusht që Serbia të marrë një pjesë të territorit të Kosovës”;, ka deklaruar presidenti serb, Boris Tadiq.
  • image 03 Qershor 2011 Çitaku kërkon udhërrëfyesin për vizat Ministrja për Integrime Evropiane, Vlora Çitaku, është pritur në Budapest nga homologu i saj hungarez, Janos Martonyi. Çitaku e ka informuar ministrin hungarez për progresin në Kosovë në përmbushjen e të gjitha kushteve teknike për...
  • image 03 Qershor 2011 Presidentja: Kosova pjesë e iniciativave ndërkombëtare Me tu kthyer nga Italia, presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga tha në Aeroportin e Prishtinës se pjesëmarrja e Republikës së Kosovës në ceremoninë e 150-vjetorit të bashkimit të Republikës së Italisë, ku morën pjesë edhe mbi 80...
  • image 03 Qershor 2011 Serbia nuk mund të hyjë në BE, pa e pranuar Kosovën Në një intervistë për “Radio France Internationale”;, Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj duke iu referuar perspektivës Evropiane të shteteve të Ballkanit, ka thënë se Kosova është kundër çdo hapje...
  • image 03 Qershor 2011 Krasniqi veteranëve: Ndaleni grevën, shpejt do ta bëjmë Ligjin! Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka vizituar në ditën e dymbëdhjetë të grevës veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me ç'rast u ka kërkuar atyre ta ndërpresin grevën, duke iu premtuar se sapo të arrijë Ligji...
  • image 03 Qershor 2011 Opozita: Thaçi dhe Qeveria e tij të japin dorëheqje Puna e Qeverisë së Kosovës për 100 ditët e para ka përplasur edhe në Kuvendin e Kosovës pozitë opozitë. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nëpërmjet shefit të grupit parlamentar Ardian Gjini, ka kërkuar të premten në Kuvendin e...
  • image 03 Qershor 2011 Çeku: Serbia pengesë e bashkëpunimit rajonal Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, tha se Serbia po bëhet “pengesë e bashkëpunimit rajonal, ndërtimit të marrëdhënieve të mira fqinjësore dhe se po i ngadalëson përpjekjet për krijimin e paqes dhe sigurisë në...
  • image 02 Qershor 2011 Mustafa: Qeveri e njerëzve të paskrupullt Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e vlerësoi të dështuar qeverisjen 100 ditëshe të kryeministrit Hashim Thaçi, duke theksuar se në krye të kësaj qeverie ka njerëz të paskrupullt, të cilët tentojnë të mashtrojnë...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28