Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190602

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190602

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Prill 2020 Krasniqi: 4 pacientë lirohen sot, 6 në gjendje më të rëndë Katër prej pacientëve të infektuar me koronavirus, pritet të lirohen sot nga Klinika Infektive në QKUK. Kështu, ka bërë të ditur infektologu Valbon Krasniqi, pasi sipas tij, që të dy testet kanë rezultuar negative, që do të thotë se...
  • image 01 Prill 2020 Kurti: Reciprocitet, sepse barazi Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar pasi sot hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Kosovës për zëvendësimin e tarifës 100% ndaj importit të mallrave të Serbisë me zbatimin gradual të reciprocitetit. Reciprociteti,...
  • image 01 Prill 2020 Grenell kundërshton reciprocitetin e vendosur nga Qeveria e Kosovës I derguari i presidentit Trump në dialogun Kosovë Serbi, Richard Grenell, e ka mbeshtetur qëndrimin e amabsadës amerikan që e kundërshton Qeverinë e Kosovës në vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë. Ai e ka shpërndarë në Twitter...
  • image 01 Prill 2020 Lajçak nesër merr dëtyrën ë rëndësishme për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak pritet që nesër ta marrë pozitën e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe Ballkanin Perëndimor. Ish ministri i Jashtëm i Sllovakisë edhe zyrtarisht me 2 prill do ta ketë këtë post....
  • image 01 Prill 2020 Bora mbulon Kosovën Ndonëse kemi një javë që kemi hyrë në pranverë, në ditën e parë të muajit prill Kosova është mbuluar me borë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe me reshje...
  • image 01 Prill 2020 Thaçi pret sot në takime të ndara Kurtin, Mustafën dhe Veselin Zyra e Presidentit të Kosovës ka konfirmuar se ftesat i janë dërguar të gjitha partive parlamentare për konsultim me presidentin Thaçi për hapat e ardhshëm, pas shkarkimit të Qeverisë Kurti. Sipas Zyrës së Informimit të Presidentit...
  • image 01 Prill 2020 Haradinaj: Është mashtrim, Kurti hoqi taksën, por s’ka vendosur reciprocitet ndaj Serbisë Pas heqjes së plotë të taksës nga ana e Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka reaguar kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj. Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti po ia hap dyert ripushtimit...
  • image 01 Prill 2020 Me shumicë votash, Qeveria vendos reciprocitetin me Serbinë Ministrja në detyrë e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se vendimi për zbatimin e reciprocitetit me Serbinë është marrë me shumicën e votave në qeveri. "Me vendimin e sotëm janë marrë dy masa thelbësore: Kryesorja është që...
  • image 31 Mars 2020 Kushtetuesja pritet t’i kthejë përgjigje sot Presidentit rreth vendimit për kufizimin e... Gjykata Kushtetuese shumë shpejtë pritet që të kthejë përgjigje për presidentin e vendit, Hashim Thacin, lidhur me ankesën e tij për vendimin që mori Qeveria për kufizim të lëvizjes në disa orare të caktuara. Kushtetuesja pritet që...
  • image 31 Mars 2020 Thaçi nesër konsultohet me Veselin, ky i fundit s’ka ndonjë kërkesë politike Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, do t'i përgjigjet pozitivisht ftesës së presidentit Hashim Thaçi për takim konsultativ lidhur me mundësinë për formimin e Qeverisë. Ftesa Veselit i kishte ardhur një ditë...
H M M E P S D
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30