Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190614

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190614

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 07 Dhjetor 2019 Qytetarët kërkojnë formimin e institucioneve të reja Qytetarët e Kosovës kërkojnë formimin sa më të shpejtë të institucioneve të reja të shtetit, meqë sipas tyre, mungesa e institucioneve shënohet me pengesa në zhvillimin e vendit. Gjithashtu, qytetarët janë shprehur se vonimi i formimit...
  • image 07 Dhjetor 2019 Kur do të vazhdojnë bisedimet VV-LDK? Tregojnë partitë Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje. Por, një gjë e tillë nuk...
  • image 07 Dhjetor 2019 Fillon shpërndarja e vaksinave të gripit sezonal nëpër komuna Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i informojnë qytetarët e Republikës së Kosovës se rreth 100 000 vaksina të gripit sezonal, të blera nga MSh në funksion të parandalimit të gripit sezonal kanë...
  • image 07 Dhjetor 2019 Luftimi i korrupsionit vazhdon të jetë sfidë për sistemin gjyqësor në Kosovë Sistemi gjyqësor në Kosovë vazhdon të përballet me probleme të shumta, ku si sfidë kryesore edhe gjatë këtij viti ka qenë lufta kundër korrupsionit. Për luftimin e korrupsionit thuhet se rezultatet e deritanishme nuk janë të kënaqshme,...
  • image 07 Dhjetor 2019 Blakaj: Gjykata Speciale do të dënojë edhe me burgim të përjetshëm Rreth treqind persona janë ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim në Hagë, të cilët do t'iu përgjigjen prokurorisë rreth dyshimeve për krime në kohën e luftës dhe pas saj, në Kosovë. Aktakuzat e para pritet të ndodhin në vitin e...
  • image 07 Dhjetor 2019 Parashikimi i motit për fundjavë Fundjava me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Sipas Prishtina Weather, moti sot në vendin tonë do të jetë më i butë. Në mëngjes dhe paradite reshje lokale shiu. Ditën vranësira të...
  • image 07 Dhjetor 2019 Vjosa Osmani tregon se LDK i ka bërë ofertë të re Vetëvendosjes Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t'i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes, e ka konfirmuar...
  • image 07 Dhjetor 2019 Gent Cakaj takon Borellin, i kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën Gjatë qëndrimit në Bratislavë Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Përfaqësuesin e lartë për politikën e jashtme të BE-së, Josep Borrell. Në takim, diskutimet u përqëndruan në...
  • image 06 Dhjetor 2019 “Ku është Vjosa Osmani?” — Përgjigjet vetë ajo, flet për koalicionin VV-LDK Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës Një fotografi u përhap shumë nëpër rrjete sociale, të premten....
  • image 06 Dhjetor 2019 Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik Pesë ditë pas hyrjes në fuqi të Ligjit për paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit, e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese për siç thuhet, vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me Kushtetutën. Avokati...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29