Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190803

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190803

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 08 Qershor 2011 KFOR: FSK-së të mos i jepen detyra policore Zëdhënësi i NATO-s në Kosovë, ka deklaruar se Aleanca ushtarake u ka kërkuar autoriteteve të Prishtinës të mos i japin detyra policore Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK).
  • image 08 Qershor 2011 Aktakuzë për Shyqri Haxhën (E plotësuar) - Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj kryeshefit ekzekutiv të Postës dhe Telekomit të Kosovës Shyqri Haxha dhe katër personave të tjerë, disa prej të cilëve janë punëtor të Postës. Haxha bashkë me 4...
  • image 08 Qershor 2011 Shpërthim në Ferronikel, plagosen dy punëtorë Së paku dy punëtorë janë lënduar pas një shpërthimi të fuqishëm, që ka ndodhur në mesnatë në Ferronikel. Shpërthimi i ndodhur në furrën elektrike ka zgjatur më shumë se 15 minuta dhe është dëgjuar edhe nga lokalitetet e afërta...
  • image 08 Qershor 2011 Koordinim për lobim Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj janë takuar të martën për të diskutuar strategjinë e lobimit.
  • image 07 Qershor 2011 Tadiq paralajmëron marrëveshje me Prishtinën Serbia mund të nënshkruaj marrëveshjet teknike me Kosovën brenda 30 apo 40 ditëve të ardhshme, tha të martën presidenti serb, Boris Tadiq, duke shprehur gatishmërinë për të përmbushur një kërkesë tjetër të Bashkimit Evropian pas...
  • image 07 Qershor 2011 Serbia në BE pas njohjes së Kosovës Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Agim Çeku, ka thënë se anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin Evropian do të ndodhë vetëm pasi Beogradi ta njoh pavarësinë e Kosovës.
  • image 07 Qershor 2011 Bisedime transparente mes Kosovës dhe Serbisë Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian në Kosovë, Fernando Gentilini ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka për qëllim arritjen e një zgjidhjeje evropiane për të dyja vendet.
  • image 07 Qershor 2011 Digjen dy vetura të EULEX-it në Prishtinë Një veturë e EULEX-it është hedhur në erë në orët e hershme të mëngjesit të sotëm. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Ferat Dragaj në lagjen “Kodra e diellit”; në Prishtinë.
  • image 07 Qershor 2011 57 dëshmitarë në rigjykimin ndaj Haradinajt Gjykimi ndaj Ramush Haradinajt dhe dy bashkëluftëtarëve të tij mund të zgjasë më shumë se që ishte parashikuar. Raporti i kryetarit të Tribunalit të Hagës, Patrick Robinson, i cili është debatuar të hënën në një seancë të...
  • image 07 Qershor 2011 Kuvendi nuk ka qasje në dialogun me Serbinë Bisedimet me Serbinë po karakterizohen me një terr informativ, i cili po i pamundëson edhe Kuvendit të Kosovës që ta dijë se çfarë po ndodh. Në këtë proces po anashkalohen institucionet e vendit, ndërsa gjithçka është përqendruar tek...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28