Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190817

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 22 Shtator 2019 21 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit Çifti Fehmi e Xhevë Lladrovci, ishin ndër figurat më emblematike të organizimit dhe luftës për liri në Kosovë, të cilët ranë më 22 shtator të vitit 1998, në një betejë të vështirë e të pabarabartë me forcat serbe, pas një...
  • image 22 Shtator 2019 Kosova rrezikon të mos anëtarësohet në Interpol, MPJ thotë se nuk ishte prioritet Kosova është në prag të një dështimi tjetër për anëtarësim në organizatën ndërkombëtare policore Interpol. Më pak se një muaj nga mbajtja e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit në Kili, Ministria e Jashtme thotë se...
  • image 22 Shtator 2019 Pesë vjetët e humbura me Mogherinin Ishte grua, ishte socialiste dhe këto dukeshin si gjëra të mjaftueshme që në vjeshtën e 2014-s, ministrja e atëhershme e Jashtme e Italisë, me përvojë bukur të paktë, të caktohej përfaqësuese e lartë e BE-së për Politikë të...
  • image 21 Shtator 2019 Ambasadori amerikan, mesazh kandidatëve për deputetë Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka drejtuar një mesazh kandidatëve për deputet që kanë garuar për zgjedhjet e parakohshme që mbahen me 6 tetor. Përmes një shkrimi në Twitter, Kosnett ka thënë se zgjedhjet e lira dhe të...
  • image 21 Shtator 2019 Haradinaj: Qytetari sot u beson produkteve të prodhuara në Kosovë I nominuari për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD dhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar sonte qytetarët e Rogovës së Hasit. Para tyre ai ka folur për rritjen e prodhimit dhe konsumimit të produkteve vendore,...
  • image 21 Shtator 2019 UP hap konkursin për master e doktoratë Është hapur konkursi në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" për pranimin e studentëve në studimet e master-it dhe doktoratës për vitin akademik 2019/20. Në një njoftim drejtuar për media, nga UP u bë e ditur se në studimet...
  • image 20 Shtator 2019 Zyra e BE-së për zgjedhjet: Nuk na intereson rezultati, por procesi Me ftesë nga presidenti i Kosovës, Bashkimi Evropian ka dërguar një mision për vëzhgim të zgjedhjeve (EOM) në Kosovë për vëzhgim neutral dhe të pavarur të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Misioni do të vlerësojë...
  • image 20 Shtator 2019 Mbi 3500 persona hoqën dorë nga nënshtetësia e Kosovës këtë vit Qytetarët e Kosovës të cilët jetojnë në vende të ndryshme të botës, në numër të madh kanë hequr dorë nga shtetësia e Kosovës. Zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme bëjnë të ditur për Radion Evropa e Lirë se vetëm...
  • image 20 Shtator 2019 Specialja flet për deklaratat e Bashotës: Synojmë t’i mbajmë përgjegjës individët për... Ish-zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Bashota, është intervistuar për dy ditë rresht nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit. Pas kthimit në Prishtinë, Bashota ka thënë...
  • image 20 Shtator 2019 Haradinaj: Heqja e taksës bëhet vetëm kur Serbia tan njohë Kosovën Sipas tij, nuk është për diskutim territori, kufijtë e Kosovës e rregullimi i brendshëm kushtetues i Kosovës, por vetëm marrëdhëniet bilaterale mes dy shteteve. Këto, Haradinaj i ka thënë derisa u është përgjigjur pyetjeve të...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29