Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190825

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190825

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Mars 2020 Lumir Abdixhiku u drejtohet qytetarëve për punën e tij 52 ditore si ministër Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku u është drejtuar me një letër qytetarëve të Kosovës, menjëherë pasi që Kuvendi i Kosovës votoi për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Në këtë letër, ai ka bërë një...
  • image 25 Mars 2020 Shkarkohet Qeveria Kurti Kuvendi i Kosovës, me vota 82 për, 32 kundër dhe një abstenim e ka shkarkuar Qeverinë Kurti. Votimi për mocionin e mosbesimit ka ndodhur në orët e vona, pas një diskutimi të gjatë parlamentar, që kishte nisur rreth orës 12:00. Pro...
  • image 25 Mars 2020 Avdullah Hoti vjen në seancë Tetë orë pasi ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, ka ardhur në seancë. Ndonëse nuk dihet arsyeja e mungesës së tij deri tash, Hoti është...
  • image 25 Mars 2020 Një pacient me koronavirus në Kosovë drejt shërimit Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por thotë se për t'u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti i parë në Kosovë, duhet të...
  • image 25 Mars 2020 Edhe 8 raste pozitive me koronavirus në Kosovë, në total 71 të infektuar Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, nga 34 mostra të testuara, janë konstatuar pozitive tetë raste të reja me koronavirus. Rastet e konfirmuara pozitive, sipas IKSHPK-së, janë raste kontakti prej të cilëve 4 raste janë...
  • image 25 Mars 2020 Kuvendi i Kosovës në pauzë njëorëshe Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë njëorëshe. Këtë e kishte propozuar deputeti i VV-së Rexhep Selimi. Më pas, kryeparlamentarja Vjosa Osmani e ka miratuar dhe asnjë deputet nuk e ka kundërshtuar. "Shkojmë në pauzë njëorëshe por ju...
  • image 25 Mars 2020 Mjekët që po trajtojnë të infektuarit me koronavirus dalin negativë Mjekët që po trajtojnë të infektuarit me koronavirus në Klinikën Infektive në Prishtinë, janë testuar dhe të gjithë kanë rezultuar negativ, kanë bërë të ditur të mërkurën nga QKUK-ja për KOHËN. Deri më tash, në Kosovë janë...
  • image 25 Mars 2020 Daut Haradinaj përgëzon LDK-në që arriti të mbledh shumicën për rrëzimin e Kurtit Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se partia e tij do ta përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Sipas Haradinajt, LDK'ja me të drejtë ka nisur këtë mocion, pasi Kurti...
  • image 25 Mars 2020 Kurti e bën bilancin e punës së qeverisë: Nuk na i latë 100 ditë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në seancën ku do të votohet mocioni i mosbesimit, raporton Gazeta Express. I pari i Qeverisë e ka nisur fjalimin e tij duke thënë se është krenar për kabinetin qeveritar, teksa ka përmendur edhe...
  • image 25 Mars 2020 Kurti reagon pak para seancës për mocionin e mosbesimit Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se kanë kërkuar nga Gjykata Kushtetuese që ta refuzojë kërkesën në lidhje me vendosjen e masave të përkohshme, pasi asaj i është drejtuar një ditë më parë Presidenti i vendit, Hashim...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29