Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190910

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190910

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 11 Nëntor 2019 Kurti i përgjigjet Edi Ramës për Samitin e Ohrit: Nëse është shtyrë Samiti i Parisit ka... Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samitin e Ohrit, raporton Gazeta Express. Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe Mini Schengeni Ballkanit, ka mbledhur gjatë...
  • image 11 Nëntor 2019 AKR merr 2 deputetë, nga 6 deputetë të Nismës Gjashtë deputet do t'i takojnë koalicionit NISMA-AKR-PD pas vendimit të PZAP-së për votat e ardhura nga Serbia. Koalicioni me kandidat për kryeministër Fatmir Limaj do t'i sigurojë gjashtë ulëse në rast se ky vendim nuk do të kontestohet...
  • image 11 Nëntor 2019 Projektligjet që mbetën në gjysmë, kthehen në fillim apo do të rishikohen Një numër i madh i projektligjeve mbetën në gjysmë në legjislaturën e kaluar, pasi që, Kuvendi u shpërnda dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Me formimin e legjislaturës së re të gjitha këto projektligje pritet të...
  • image 11 Nëntor 2019 PZAP-i pranon kërkesën e Nismës për anulimin e votave nga Serbia Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se pas ankesave të parashtruara nga subjektet politike dhe kandidatet për deputet, të cilat janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve e përfundimtare të zgjedhjeve nga Komisioni...
  • image 11 Nëntor 2019 Gjykata Speciale fton edhe një ish-ushtar të UÇK-së Sot, ftesë nga kjo gjykatë ka marrë Shefqet Buçaj, ish-ushtar i UÇK-së, nga Zona e Pashtrikut. Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë Facebook, kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni...
  • image 11 Nëntor 2019 Minatorët e Trepçës nisin grevën Minatorët e Kombinatit metalurgjik Trepça në Kosovë të hënën kanë hyrë grevë. Këtë e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Gani Osmani nga Sindikata e Punëtorëve të kësaj ndërmarrjeje. Sipas tij, hyrja në grevë ka ardhur si...
  • image 11 Nëntor 2019 Ekspertiza e Zvicrës e zhvesh fshehjen e krimit për rastin Dehari (Pjesa e tretë) Publicisti Bardhyl Mahmuti ka prezantuar disa dëshmi për rastin e vdekjes së Astrit Dehari, nga ku thotë se ekspertiza zvicerane për këtë rast e zhvesh fshehjen e krimit nga institucionet e Kosovës, raporton Gazeta Express. Përmes një...
  • image 11 Nëntor 2019 FSK teston kapacitetet emergjente Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) dhe komuna e Kamenicës sot do të mbajnë ushtrimin fushor për testimin e kapaciteteve komunale emergjente. Në ora 14:00 do të bëhet inskenim i një tërmeti 5.5 shkallë ku do të intervenohet në shkollat e...
  • image 11 Nëntor 2019 Heqja e taksës në Rrugën e Kombit, mision i "pamundur" Albin Kurti, kandidat për kryeministër i Kosovës, është politikani i radhës që ka kërkuar heqjen e tarifës në Rrugën e Kombit. Para Kurtit, heqjen e kësaj tarife e kanë premtuar edhe liderë të opozitës në Shqipëri, pikërisht...
  • image 11 Nëntor 2019 PZAP vendos sot për ankesat e partive politike Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) pritet gjatë ditës së sotme t'i bëjë të ditura vendimet në lidhje me ankesat e partive politike për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, përfshirë edhe atë të Nismës Socialdemokrate për...
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30