Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 13 Tetor 2019 Problemet qe e presin Qeverinë e re Ndëshkimin e sovranit e kanë përjetuar të dielën e shkuar subjektet në koalicion qeverisës, kryesisht për shkak të keqqeverisjes e abuzimit me pushtetin që për prodhim kanë pasur stagnimin e shtetit në të gjitha fushat. Ato do ta lënë...
  • image 13 Tetor 2019 Selimi: S'duhet me patjetër të kemi negociata me Serbinë - fillimisht reciprocitet, pastaj shohim Zgjedhjet e parakohshme e kanë nxjerrë fituese Vetëvendosjen. Ende pa u formuar legjislatura e shtatë, kreu i kësaj partie, Albin Kurti, ka premtuar reforma të thella në drejtësi, ekonomi, arsim e shëndetësi. Por një nga çështjet me...
  • image 13 Tetor 2019 Haziri: Vetëvendosje e ka shumë gabim nëse në koalicion hyn për ta "blu" LDK-në Për nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Haziri, nëse Vetëvendosje tentojë që të hyjë në koalicion me këtë parti duke tentuar që ta dëmtojë, e ka shumë gabim. Haziri ka thënë se raporti mes të dy partive duhet të ndërtohet me mirëbesim...
  • image 12 Tetor 2019 Skepticizëm për pranimin e Kosovës në Interpol Kosova të martën pritët të sfidohet sërish për anëtarësim në organizatën policore ndërkombëtare, Interpol, por përkundër aplikimit, njohësit e sigurisë dhe marrëdhënieve ndërkombëtare shprehen për KosovaPress, skeptik se vendi...
  • image 12 Tetor 2019 Mjekët italianë operojnë në QKUK 11 pacientë me probleme në zemër Mjekët italianë, të asistuar nga mjekët kosovarë, në Klinikën e Kardiokirurgjisë në QKUK, kanë operuar 11 pacientë me probleme në zemër. Sipas QKUK-së, 6 fëmijë të operuar nga ekipi italian, i udhëhequr nga Dr. Bruno Murzi, me...
  • image 12 Tetor 2019 Deri tash KQZ-ja ka rinumëruar 95 prej 314 vendvotimeve Burim Ahmetaj nga QNR ka thënë se është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve, deri në ditën e djeshme kanë përfunduar 95 vendvotime, raporton KTV. Tutje ai ka thënë se janë në fazën e regjistrimit të votave me kusht dhe janë duke u...
  • image 12 Tetor 2019 Mbi 330 raste të kancerit të gjirit nga janari Nga janari i këtij në Klinikën e Onkologjisë janë paraqitur 325 raste me kancer të gjirit te femrat. Drejtori i Klinikës së Onkologjisë, Ilir Kurtishi ka thënë se deri më tani numri i grave me kancer të gjirit është rritur për 3 deri...
  • image 12 Tetor 2019 A do të jetë Lista Serbe pjesë e Qeverisë? Kushtetuta e Kosovës përcakton që partitë e caktuara nga komunitetet, që kanë kaluar pragun e trupit zgjedhor, janë ato që flasin në emër të atij komuniteti dhe kjo vlen edhe në rastin e komunitetit serb, vlerësojnë ekspertët e...
  • image 12 Tetor 2019 Vonesat në konfirmimin e Komisionit Evropian ndikojnë në angazhimin e BE-së në dialog Sikur një tërmet politik është kuptuar në Bruksel vendimi i Komisionit për Industri dhe Tregti të Parlamentit Evropian për të refuzuar kandidaten nga Franca Sylvie Goulard për të qenë komisare për tregun e brendshëm. Ajo ishte paraqitur...
  • image 12 Tetor 2019 Kelmendi thotë se nuk i frikësohet fitores së Vetëvendosjes Ai ka thënë se nuk pajtohet me politikat ekonomike të Lëvizjes Vetëvendosje, por ka shtuar se fitorja e saj nuk e frikëson aspak. "Nuk i frikësohem askujt. Mua trimëria ime më ka bërë që të lëvizë pa pasur frikë. Frikohem vetëm prej...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31