Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 07 Tetor 2019 BBC shkruan për zgjedhjet në Kosovë Gjiganti televiziv BBC i ka kushtuar një artikull zgjedhjeve të jashtëzakonshme që të dielën u mbajtën në Kosovë. Zgjedhjet në Kosovë nuk kaluan pa marrë vëmendjen e medieve botërore. Është edhe gjiganti televiziv BBC që i ka...
  • image 06 Tetor 2019 Numërohen gati 10 për qind të votave, LDK e para Janë numëruar gati 10 për qind të votave në nivel vendi. Sipas rezultateve të deritashme, LDK-ja prin me PDK-në që është e dyta. Vetëvendosje është e treta. LDK-ja deri tash ka 23.92 për qind të votave, PDK-ja ka 20.99 e VV-ja 18.54.
  • image 06 Tetor 2019 Exit polli i Klan Kosovës: LDK dhe VV prijnë me 30 %, PDK e treta Mbi 1 milionë e 972 mijë e 466 qytetarë me të drejtë vote sot patën mundësinë që të votojnë për subjektin e tyre të preferuar dhe pesë kandidatët për deputetë në përbërjen e ardhshme të Parlamentit të Kosovës. Qytetarët me të...
  • image 06 Tetor 2019 Ndalohen 20 persona lidhur me procesin zgjedhor Koordinatorja Nacionale për Zgjedhje, Laura Pula, ka bërë të ditur se gjatë procesit zgjedhor që është duke u zhvilluar, deri më tani janë vërtetuar 16 raste me 20 persona për parregullsitë të cilët lidhen me procesin...
  • image 06 Tetor 2019 Vëzhguesja e BE-së: Procesi i votimit po shkon pa probleme Kryesuesja e Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, ka vizituar paraditen e sotme disa qendra të votimit në Prishtinë, prej ku ka thënë se procedurat e hapjes së vendvotimeve kanë shkuar pa...
  • image 06 Tetor 2019 Voton Vjosa Osmani, 6 tetorin e quan ditë historike për të ardhmen e Kosovës Kandidatja për kryeministre e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e shoqëruar nga bashkëshorti, ka votuar në qendrën e votimit që është e vendosur në Fakultetin Teknik. Ajo në një adresim para medieve, 6 tetorin e ka quajtur...
  • image 06 Tetor 2019 Kosnett: Ambasada amerikane ka më shumë se tridhjetë ekipe në gjithë Kosovën Shkollën "Kral Milutin", me numër më të madh të votuesve në Graçanicë, e ka vizituar ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett, i cili uroi që të ketë zgjedhje të lira dhe demokratike. "Ambasada amerikane ka më shumë se...
  • image 06 Tetor 2019 Kërkohet përfaqësim i denjë i interesave të grave në Kuvend Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi (Inject) ka lansuar fushatën "N'gom çka po du, n'daç me të votu!", që është një thirrje për përfaqësim të denjë të interesave të grave në Kuvend. Në një video të publikuar e ku u bëhet thirrje...
  • image 06 Tetor 2019 Kurti voton, thotë se sot populli u përgjigjet politikanëve Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar me gruan dhe vajzën e tij, ka ushtruar të drejtën e tij për të votuar. Ai në një adresim para medieve, 6 tetorin e ka quajtur ditë të rëndësishme për të ardhmen e Kosovës.
  • image 06 Tetor 2019 Haradinaj: Pavarësisht bindjeve, qytetarët të dalin të votojnë Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka thënë se qytetarët e Kosovës sot e kanë mundësinë të vendosin për fatin e vendit me votën e tyre. Pasi kreu obligimin e tij si qytetar, i shoqëruar nga...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31