Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 01 Nëntor 2019 Demonstrohet amnisti për vjedhjen e 450 fletëvotimeve Autoritetet e ndjekjes kanë demonstruar amnisti për skandalin më të madh në zgjedhjet e 6 tetorit - atë të nxjerrjes së 450 fletëvotimeve nga një vendvotim në Runik të Skenderajt. Nuk është arrestuar ndokush deri tash e as nuk është...
  • image 01 Nëntor 2019 Çitaku: Kosova është e gatshme për dialog pasi pala serbe të tregohet serioze Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, duke folur për dialogun me Serbinë, ka thënë se Kosova është e gatshme të fillojë dialogun, pasi pala serbe të tregojë se është serioze në këtë drejtim. Ajo ka folur edhe për...
  • image 31 Tetor 2019 Osmani e njofton ambasadorin britanik rreth negociatave LDK – VV për koalicionin Lidhja Demokratike e Kosovës në një komunikatë për media ka njoftuar se nënkryetarja e këtij subjekti, Vjosa Osmani, është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, raporton Gazeta Express. Osmani së bashku...
  • image 31 Tetor 2019 Palmer nesër në Prishtinë Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit i SHBA-ve, njëherësh Përfaqësues Special i sekretarit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, nesër do të arrijë për vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të flasë para një...
  • image 31 Tetor 2019 Latifaj: Iu thamë hetoni se është vdekje e dyshimtë, me gjasë provat janë shkatërruar Eksperti i pavarur, Besim Laitfaj i cili u mor me raportin për vdekjen e Astrit Deharit, bashkë me Besim Ymajn, përmes një postimi në Facebook ka thënë se kishin kërkuar që vdekja e Deharit të hetohej si vdekje e dyshimtë, duke shtuar se...
  • image 31 Tetor 2019 96 aktakuza për 24 orë Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur nëntëdhjetë e gjashtë (96) aktakuza kundër njëqind e nëntë (109) personave për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të...
  • image 31 Tetor 2019 Aksioni i madh policor: Mbyllen lokale, konfiskohen armë, kapen shtetase të huaja duke punuar pa... Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një aksion me qëllim bastisjen e disa lokaleve në Mitrovicën Jugore. Policia gjatë operacionit ka sekuestruar dokumentet e personave pa leje të rregullt qëndrimi në Kosovë,...
  • image 31 Tetor 2019 Paralajmëron Daka: Votat mund të numërohen nga fillimi Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka theksuar se certifikimi i zgjedhjeve të 6 tetorit, mund të zgjasë deri në dhjetor Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka theksuar se certifikimi i zgjedhjeve të 6...
  • image 31 Tetor 2019 Gjykata Speciale, për të rinjtë shqiptarë raciste, për ata serbë hibride Kush do të merret me krimet serbe ndaj shqiptarëve të Kosovës dhe pse duhet besuar që Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë do t'i ndriçojë këto krime edhe pas misionit të Kombeve të Bashkuara dhe atij të Bashkimit Evropian?...
  • image 31 Tetor 2019 Hoti: Ja kur do të dalim me marrëveshje me Vetëvendosjen Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se marrëveshja me Vetëvendosjen pritet të finalizohet pak ditë pas certifikimit të rezultateve. Hoti mbrëmë në Rubikon ka thënë se tash janë duke i konkretizuar gjërat me VV-në.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30