Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 09 Tetor 2010 Jemi gati për vizat Kryeministri Hashim Thaçi, deklaroi se Kosova është e gatshme për liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian, dhe shtoi se pret që Kosova gjatë tetorit ta marrë strategjinë për liberalizimin e vizave.
  • image 09 Tetor 2010 SHBA pjesë e bisedimeve Kosovë-Serbi Shtetet e Bashkuara i shohin bisedimet mes Kosovës e Serbisë si mundësi për të zgjidhur një mori çështjesh praktike që ekzistojnë mes dy vendeve fqinje.
  • image 08 Tetor 2010 Ende pa konsensus për datën e zgjedhjeve Ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi është konsultuar të premten me përfaqësues të subjekteve politike në vend, por nuk është arritur konsensus për mbajtjen e tyre.
  • image 08 Tetor 2010 S'ka krizë politike Shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare, Pieter Feith tha se pas dorëheqjes së presidentit Fatmir Sejdiu, në Kosovë nuk ka krizë politike e as institucionale. Ai ka thënë se ky është një proces demokratik dhe një gjë e tillë ndodh edhe në...
  • image 08 Tetor 2010 Tërmet në Kumanovë, dëgjohen dridhjet në Anamoravë Në mesnatën e të enjtes dhe të premten, respektivisht në ora 22:23 minuta, janë shënuar dridhje toke në qytetin e Gjilanit, në juglindje të vendit, por nuk është raportuar për pasoja në njerëz ose dëme materiale.
  • image 07 Tetor 2010 Giffoni sugjeron krijimin e kornizës për bisedime Përfaqësuesi i BE-së për veriun e Kosovës, ambasadori italian në Prishtinë, Michael Giffoni, i tha BBC-së se nuk beson se zhvillimet e brendshme në Kosovë do të jenë pengesë për fillimin e bisedimeve mes Prishtinës e Beogradit për...
  • image 06 Tetor 2010 Çekia zvogëlon prezencën ushtarake në Kosovë Qeveria e Çekisë e ka miratuar planin e ministrit të Mbrojtjes, Aleksandr Vondra për zvogëlimin e prezencës ushtarake të këtij vendi në Kosovë.
  • image 06 Tetor 2010 Nënshkruhet korniza e bashkëpunimit Kosovë-Zvicër Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dhe Këshilli Federal i Zvicrës kanë nënshkruar një marrëveshje për bashkëpunim financiar dhe teknik dhe ndihmë humanitare.
  • image 06 Tetor 2010 Integrimi prioritet nacional Themelimi i Qendrës Informative dhe Kulturore të BE-së ka për qëllim primar sensibilizimin dhe vetëdijesimin e shoqërisë kosovare lidhur me sfidat me të cilat do të ballafaqohemi gjatë procesit shumë kompleks të anëtarësimit të...
  • image 06 Tetor 2010 Obama falënderon Sejdiun Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama i ka dërguar një letër ish-presidentit të Republikës, Fatmir Sejdiut, për kontributin e dhënë si president i Kosovës.
H M M E P S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30