Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 08 Dhjetor 2019 Instituti i Shëndetësisë Publike thotë se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë apel të gjithë prindërve që t'i vaksinojnë të gjithë fëmijët sipas kalendarit të rregullt që të mbrohen nga sëmundjet ngjitëse. Instituti po ashtu iu ka bërë apel...
  • image 08 Dhjetor 2019 Mohimi i krimeve të luftës përballë ligjit Gjykata Themelore e Prishtinës, për herë të parë ka dënuar me burgim një politikan, i cili ka mbajtur funksione politike brenda institucioneve të larta të Kosovës, për shkak të nxitjes dhe përhapjes publikisht të urrejtjes, përçarjes...
  • image 08 Dhjetor 2019 Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë E diela pritet që të jetë e qetë sa i përket ngjarjeve të ditës që do të zhvillohen sot në vendin tonë. Në vazhdim gjeni ngjarjet/aktivitetet të cilat janë paraparë që të mbahen sot
  • image 08 Dhjetor 2019 Kurti: Nëse s’merremi vesh me LDK’në, vendi shkon në zgjedhje Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti, ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për krijimin e koalicionit qeverisës, vendi do të shkojë në zgjedhje....
  • image 07 Dhjetor 2019 Qytetarët kërkojnë formimin e institucioneve të reja Qytetarët e Kosovës kërkojnë formimin sa më të shpejtë të institucioneve të reja të shtetit, meqë sipas tyre, mungesa e institucioneve shënohet me pengesa në zhvillimin e vendit. Gjithashtu, qytetarët janë shprehur se vonimi i formimit...
  • image 07 Dhjetor 2019 Kur do të vazhdojnë bisedimet VV-LDK? Tregojnë partitë Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje. Por, një gjë e tillë nuk...
  • image 07 Dhjetor 2019 Fillon shpërndarja e vaksinave të gripit sezonal nëpër komuna Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i informojnë qytetarët e Republikës së Kosovës se rreth 100 000 vaksina të gripit sezonal, të blera nga MSh në funksion të parandalimit të gripit sezonal kanë...
  • image 07 Dhjetor 2019 Luftimi i korrupsionit vazhdon të jetë sfidë për sistemin gjyqësor në Kosovë Sistemi gjyqësor në Kosovë vazhdon të përballet me probleme të shumta, ku si sfidë kryesore edhe gjatë këtij viti ka qenë lufta kundër korrupsionit. Për luftimin e korrupsionit thuhet se rezultatet e deritanishme nuk janë të kënaqshme,...
  • image 07 Dhjetor 2019 Blakaj: Gjykata Speciale do të dënojë edhe me burgim të përjetshëm Rreth treqind persona janë ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim në Hagë, të cilët do t'iu përgjigjen prokurorisë rreth dyshimeve për krime në kohën e luftës dhe pas saj, në Kosovë. Aktakuzat e para pritet të ndodhin në vitin e...
  • image 07 Dhjetor 2019 Parashikimi i motit për fundjavë Fundjava me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Sipas Prishtina Weather, moti sot në vendin tonë do të jetë më i butë. Në mëngjes dhe paradite reshje lokale shiu. Ditën vranësira të...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29