Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 25 Nëntor 2019 Vetëvendosje paralajmëron se do t’i çojë në Kushtetuese emërimet e Gashit dhe Ramadanit në... Nga Lëvizja Vetëvendosjë kanë reaguar pas emërimit të drejtorit të AKI-së e Inspektorit të Përgjithshëm nga kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj dhe presidenti Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Express. Partia e Kurtit këto emërime i...
  • image 25 Nëntor 2019 Kurti paralajmëron bisedime me Brukselin për Gjykatën Speciale Bazuar në amendamentin e Kushtetutës së Kosovës, në bazë të së cilit janë formuar Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës me seli në Hagë, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në...
  • image 25 Nëntor 2019 Pas përfundimit të rinumërimit, 24 orë afat për ankesa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke pritur partitë politike nëse kanë ndonjë ankesë në PZAP që të certifikojnë rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit, shkruan Gazeta Express Kështu ka deklaruar ky institucion në një përgjigje për...
  • image 25 Nëntor 2019 Moti për këtë javë: Vranësira, diell dhe shi Gjatë kësaj jave, ciklone nga Atlantiku pritet të depërtojnë mbi rajon, që do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell, si dhe mundësi për reshje shiu sonte në mbrëmje dhe nga dita e premte. Prej sot, me...
  • image 25 Nëntor 2019 FSK ndryshon simbolet Kjo paraqitje me këto simbole e emblema me shumë gjasë do të jetë e fundit për Forcën dhe Sigurinë e Kosovës. Të gjitha njësitë ushtarake që funksionojnë në kuadër të ushtrisë , nga 27 nëntori do të përdorin emblemat e reja. E...
  • image 25 Nëntor 2019 Presheva po e kërkon bashkimin me Kosovën Kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë dhe ish-kryetar i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa ka thënë se Presheva kërkon bashkimin me Kosovën. Shqiptarët e Luginës së Preshevës kërkojnë realizimin e referendumit të 22...
  • image 24 Nëntor 2019 Ambasadori Kosnett fton vetëm Kurtin e Osmanin Shefi i Ambasadës Amerikane në Kosovë, Philip Kosnett ka mbledhur një natë më parë Albin Kurtin e Vjosa Osmanin në ceremoninë e përvjetorit të marinsave. Kryeministri në ardhje, Albin Kurti, ka njoftuar se bashkëpunimi me amerikanët...
  • image 24 Nëntor 2019 Gërxhaliu: Mbi 2 mijë persona të vrarë në luftë u varrosën pa ADN Mbi 2 mijë persona të vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovë janë varrosur nga të afërmit e tyre pa analizë të ADN-së dhe pa autopsi. Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, në një intervistë për Ekonomia...
  • image 24 Nëntor 2019 Përfundon rinumërimi, mbeten pezull votat nga diaspora Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) ka përfunduar procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, thanë zyrtarë të Komisionit Qendrorë të Zgjedhjeve. Këto vendvotime u dërguan...
  • image 24 Nëntor 2019 Sot merr fund rinumërimi i votave, pastaj ankesat e në fund certifikimi Procesi i rinumërimit të rreth 1 mijë e 400 vendvotimeve pritet të përmbyllet sot. Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve deri të shtunën në ora 16:00, janë rinumëruar 1307 vendvotime, raporton Express. Zëdhënësi i KQZ'së, Valmir Elezi...
H M M E P S D
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29