Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190912

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 30 Shtator 2019 Osmani: Do e dërgojmë PDK-në në opozitë të gjatë Kandidatja e LDK-së, për kryeministre, Vjosa Osman tha të dielën gjatë tubimit elektoral në Vushtrri se kolonel Ahmet Krasniqi ka qenë komandant i Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës (FARK) dhe ushtar i Ibrahim Rugovës, të...
  • image 30 Shtator 2019 Kurti: Peja qytet që nuk pranon nënshtrim, tash duhet të çlirohet nga krimi i organizuar Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur fushatë zgjedhore në qytetin e Pejës. Në këtë tubim ka mbajutr një fjalim edhe lideri i këtij subjekti politik, Albin Kurti. "Këto zgjedhje nuk janë thjesht edhe një palë zgjedhje, por janë referendum,...
  • image 29 Shtator 2019 Shijojeni të dielën, moti sot do të jetë i mirë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...
  • image 29 Shtator 2019 Në këto qytete sot do të jetë Vjosa Osmani Sot Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë shumë tubime me qytetarët e Kosovës si pjesë e fushatës zgjedhore. Në orët e paradites, në Hotel "Emerald" do të prezantohet planprogrami i partisë për arsimin. Ndërsa pas përfundimit të...
  • image 29 Shtator 2019 Dita e pestë e fushatës zgjedhore Sot në Kosovë vazhdon dita e pestë e fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 6 tetor. Fushata e nisur pesë ditë më parë dhe përfundon më 4 tetor, ndërsa data 5 tetor është heshtje zgjedhore e cila zgjat...
  • image 28 Shtator 2019 Vjosa Osmani sot në Deçan, Junik e Gjakovë Lidhja Demokratike e Kosovës me kandidate për kryeministre Vjosa Osmanin të shtunën do të mbajnë tubime në disa komuna në kuadër të fushatës zgjedhore. Fillimisht, është bërë e ditur se Osmani do të vizitojë Deçanin, derisa me...
  • image 28 Shtator 2019 AAK-ja kritikohet për shfrytëzim të resureve shtetërore për fushatë Partia e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj (AAK), është kritikuar për shfrytëzim të resurseve shtetërore për fushatë zgjedhore. Zyra e kryeministrit ka njoftuar mediat se të premten, Haradinaj do të merrte pjesë në Panairin...
  • image 28 Shtator 2019 Kalkulimet e partive Ekzistojnë dy mundësi koalicionesh mes partive politike, që do ta përbëjnë qeverinë e ardhshme. Sipas njohësve të çështjeve politike, ekzekutivi i ardhshëm do të jetë në duar të koalicionit LDK - LVV e Nisma ose LDK - AAK - PSD e...
  • image 27 Shtator 2019 Fajon: I kam kërkuar Finlandës ta kthejë në tavolinë liberalizimin për Kosovën Eurodeputetja sllovene, Tanja Fajon, pas marrjes së mandatit të dytë si raportuese e vizave për Kosovën nga Parlamenti Evropian, ka thënë se do të bëjë çmos që kosovarët të lëvizin sa më shpejt pa viza në Zonën Schengen. Fajon në...
  • image 27 Shtator 2019 Osmani: Do t’i depolitizojmë menaxhmentin dhe bordet e ndërmarrjeve publike Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, takoi përfaqësuesit e Sindikatës së KEK-ut. Nga ta ajo u informua për problemet e shumta në korporatë, me theks të veçantë për kushtet e rënda të punës, implikimet që do të ketë...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31