Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190928

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190928

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 12 Nëntor 2010 Në zgjedhjet e 12 dhjetorit garojnë 28 subjekte Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka bërë me dije se 28 subjekte politike kanë aplikuar për t'u certifikuar për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 12 dhjetorit.
  • image 12 Nëntor 2010 Çitaku e përfaqëson Kosovën në OKB Kosova do të përfaqësohet në takimin e sotëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuar, nga zëvendësministrja e Jashtme Vlora Çitaku, ku do të shqyrtohet raporti i radhës për zhvillimet në Kosovë i Sekretarit të...
  • image 12 Nëntor 2010 Një i vdekur dhe një tjetër i zhdukur nga vërshimet në Pejë Shiu pandërprerë që ka rënë ditët e fundit dhe vërshimet në rajonin e Pejës i kanë marrë jetën e një fëmije 8 vjeç, ndërkohë që polica është në kërkim të një 7 vjeçari tjetër, për fatin e të cilit ende nuk dihet.
  • image 11 Nëntor 2010 KQZ pranoi listat për deputetë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka pranuar listat me kandidatë për deputetë për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen më 12 dhjetor të këtij viti. Partia Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate për media njoftoi se...
  • image 11 Nëntor 2010 Beqaj: Vlerësimi pozitiv është pritur Ministri i Integrimit Evropian, Besim Beqaj gjatë një konference me gazetarë tha se gjuha e përdorur në raportin e këtij viti nga ekspertët e Komisionit Evropian tregon qartë progresin e arritur nga Qeveria e Kosovës në fushat përkatëse.
  • image 10 Nëntor 2010 Daviddi ia dorëzoi Krasniqit Raportin 2010 Shefi i Zyrës ndërlidhëse të Komisionit Evropian në Kosovë, Renzo Daviddi i ka dorëzuar presidentit në detyrë Jakup Krasniqit, Raportin e progresit 2010.
  • image 10 Nëntor 2010 Këtë vit e marrin strategjinë e vizave Pas publikimit të Raportit të Progresit të Komisionit Evropian, ministri i Integrimit Besim Beqaj, ka deklaruar se lënia jashtë e Kosovës në procesin e liberalizimit të vizave me BE-në po bën që qytetarët e Kosovës ta ndjejnë vetën si...
  • image 09 Nëntor 2010 Feith: Strukturat paralele do të zhduken Kreu i Zyrës Civile Ndërkombëtare (ICO), Pieter Feith, ka deklaruar në Sharr se strukturat paralele në Kosovë do të zhduken. I pyetur rreth strukturave paralele në sektorin e arsimit në Sharr, shefi i ICO-së, ka bërë të ditur se të...
  • image 09 Nëntor 2010 Steinbach: S'ka dialog për statusin Ambasadori gjerman në Kosovë, Hans Dieter Steinbach, deklaroi në veri të Mitrovicës se për Republikën gjermane statusi i Kosovës është çështje e mbyllur, derisa ajo vazhdon ta mbështetë dialogun në mes të shteteve fqinje, Serbisë dhe...
  • image 09 Nëntor 2010 Vjen Raporti i Progresit Komisioni Evropian publikon sot Raportin e progresit 2010 për vendet kandidate dhe ato aspirante në Bashkimin Evropian, duke përfshirë edhe Kosovën.
H M M E P S D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31