Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190929

Kosovë - Të gjitha lajmet e datës: 20190929

Lajmet nga të gjitha kategoritë
  • image 10 Tetor 2019 Sot nis rinumërimi i 313 vendvotime Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që sot të nisë rinumërimi i 313 vendvotime për shkak të gabimeve teknike në formularin e përputhjes së të dhënave dhe rezultateve. Këto vendvotime nuk kanë arritur të procesohen si të...
  • image 10 Tetor 2019 Ahmeti i përgjigjet Zybës Kryetari i Prishtinës dhe i PSD-së, Shpend Ahmeti i është përgjigjur ish-deputetit të Vetëvendosjes Salih Zyba që të martën kërcënoi Ahmetin me rrëzim nga posti i kryetarit të kryeqytetit dhe tha se "vendin ku do të jetojë ka të...
  • image 10 Tetor 2019 Palmer javën e ardhshme qëndron në Beograd Diplomati amerikan, Mathew Palmer do të marrë pjesë në Forumin e nëntë të Sigurisë, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 18 tetor, njoftoi kjo organizatë joqeveritare. Më 30 gusht, Palmer është emëruar i dërguar i...
  • image 09 Tetor 2019 Kurti u pajtua me Grenell për nevojën e krijimit të shpejtë të Qeverisë Në Ambasadën e re të ShBA-ve në Prishtinë, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u takuan të mërkurën me Ambasadorin Amerikan në Gjermani, Richard A. Grenell dhe Ambasadorin Amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett, me të cilët...
  • image 09 Tetor 2019 Ambasadori Grenell: Kosova e Serbia së shpejti të arrijnë marrëveshje Ambasadori Richard Grenell, Përfaqësues Special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për Marrëveshjen e Paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë, ka thënë të mërkurën në Prishtinë, se marrëveshja është e rëndësishme për të dy...
  • image 09 Tetor 2019 Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë Qeverinë e re Kandidatja e LDK'së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK'ja dhe Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka...
  • image 09 Tetor 2019 Kurti takohet me diplomatët norvegjezë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar sot me një delegacion nga Norvegjia. Kurti ka mirëpritur në takim Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, Arne Sannes Bjornstad nga Ministria e Punëve të Jashtme të...
  • image 09 Tetor 2019 Të përbashkëtat dhe dallimet e LVV-së dhe LDK-së në planin ekonomik Programet ekonomike të dy partive me më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), nga ekspertë të fushës së ekonomisë konsiderohen se kanë elemente të...
  • image 09 Tetor 2019 Presidenti Thaçi sot takohet në Prishtinë me emisarin e Trumpit Presidenti Hashim Thaçi do të takohet sot në Prishtinë me Richard Grenell, të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për ndërmjetësim të dialogut Kosovë - Serbi. Zyra e presidentit njofton se Thaçi sot në orën 13:00...
  • image 09 Tetor 2019 Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Beograd I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë - Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd. Nuk janë dhënë hollësi rreth takimeve që do të zhvillojë ai...
H M M E P S D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31